رادیومدیر

گروه مدیران مدارس ابتدایی شهرستان آران وبیدگل

احتمال تبدیل دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش از احتمال تبدیل دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله خبر داد.

طی این چند سال اخیر به طور مداوم خبرهایی از تبدیلهای گوناگون دوره های تحصیلی و تغییرات در نظام آموزشی خبر میشنویم. این بار نیز دبیر شورای عالی آموزش و پرورش از احتمال تبدیل دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله خبر داده  و گفته است: در صورت تصویب این طرح، پنج سال دیگر آن را اجرا می کنیم.

مهدی نوید ادهم با بیان این مطلب افزود: هم اکنون نظام آموزشی 6-3-3 یعنی یک دوره 6 ساله ابتدایی و دو دوره سه ساله متوسطه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده که بنا داریم آن را اجرا کنیم.

به گزارش ایلنا، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: البته هنوز شورای عالی انقلاب فرهنگی زمان اجرای این طرح را مشخص نکرده است و احتمال دارد این طرح برای سال تحصیلی آینده نیز اجرا نشود.

نوید ادهم درباره علت تبدیل دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله نیز گفت: ما بنا داریم دانش آموزان پیش دبستانی تا دوم ابتدایی را از نظر فضای آموزشی با دانش آموزان سوم، چهارم و پنج ابتدایی جدا کنیم تا فضای درس، کتابها، مدیریت و نحوه آموزش آنها را از یکدیگر تفکیک کنیم.

اما درباره دلایلی که برای اتخاذ چنین تصمیمی مد نظر قرار گرفته است، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش افزود: زمانی که ما طرح 6 ساله شدن دوره متوسطه را دادیم عده ای عنوان کردند که کنار هم قرار گرفتن دانش آموز اول راهنمایی در کنار چهارم دبیرستان آسیبهای جدی تربیتی دارد و این کار به صلاح نیست، هم اکنون این بحث برای دانش آموزان ابتدایی هم وجود دارد و عنوان می شود که دانش آموزان پیش دبستانی و اول و دوم در همه مسائل حقوقشان نسبت به دانش آموزان بزرگسال دیگر تضعیف می شود.

نوید ادهم تصریح کرد: به محض بهبود فضاهای آموزشی کشور، طرح نظام آموزشی 3-3-3-3 را اجرا می کنیم.
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۱۲ساعت 0:47  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

دوره دبستان رسما 6 ساله شد

غییر ساختار نظام آموزشی از 5-3-3-1 به 6-3-3، تعطیلی روزهای پنجشنبه برای دبستانی‌ها و افزودن یک ساعت آموزشی، همگی در سال 90 اتفاق می‌افتند.

به گزارش خبر آنلاین، بالاخره و پس از یکی سال تغییر و تحول و خبرهای ضد و نقیض، شورای عالی انقلاب فرهنگی رای به تغییر ساختار نظام آموزش و پرورش داد و از سال تحصیلی 91-90 به دروه دبستان یک سال افزوده می‌شودو پیش دانشگاهی به تاریخ می‌پیوندد. مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش منبع این خبر است.

او در این باره می‌گوید: «به دلیل اهمیت و ضرورتی که برای حذف دوره پیش‌دانشگاهی وجود داشت، طرح تغییر ساختار نظام آموزش و پرورش به صورت 6-3-3 به طور مستقل از سایر بخش‌های سند ملی آموزش و پرورش بررسی و تصویب شده است و از سال آینده نیز اجرایی می‌شود.»

با اجرای ساختار جدید، ساختار تحصیلی مدارس به 3 مقطع شامل 6 سال ابتدایی، 3 سال اول متوسطه و 3 سال دوم متوسطه» تقسیم می‌شود.

آنطور که نوید ادهم می‌گوید، بسته سند ملی آموزش و پرورش در یک تقسیم‌بندی کلی به 2 بخش «بنیان‌های نظری» و «سند تحول راهبردی نظام تربیت رسمی و عمومی» تقسیم می‌شود: «بنیان‌های نظری، سند ملی آموزش و پرورش شامل 3 بخش «فلسفه تربیت در نظام جمهوری اسلامی»، «فلسفه تربیت رسمی و عمومی نظام جمهوری اسلامی» و «رهنامه تربیت رسمی و عمومی نظام جمهوری اسلامی» می‌شود؛ همچنین بخش "سند تحول راهبردی نظام تربیت رسمی و عمومی " نیز ناظر به برنامه‌های اجرایی و عملیاتی سند ملی آموزش و پرورش از جمله ساختار 6-3-3 است.»

تغییر پر ابهام

اما تغییر ساختار نظام آموزشی هرچند که اکنون از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده است و از ابتدای سال تحصیلی آینده اجرایی می‌شود، هنوز در روش اجرا با ابهاماتی مواجه است.

آموزش و پرورش تمام تلاشش را می‌کند تا این تغییر ساختاری-شکلی را در کمترین زمان ممکن و در مدت یک سال اجرایی کند. هرچند معاونان وزیر می‌گویند اصراری بر اجرای ناگهانی این طرح نیست، اما خبرهایی که از مدارس به گوش می‌رسد، خلاف چنین اظهار نظرهایی را نشان می‌دهد.

برخی مدیران دبیرستان‌ها می‌گویند به آنها ابلاغ شده است که برای سال تحصیلی 90-91، مجوز ثبت نام در پایه اول مقطع متوسطه وجود ندارد. این خبر اگر واقعیت داشته باشد، باید گفت در سال آینده، هیچ دانش اموزی در سال اول متوسطه تحصیل نمی‌کند. از سوی دیگر، باید انتظار داشت، پایه اول راهنمایی هم وجود نداشته باشد؛ یعنی دانش آموزان پنجم ابتدایی، با همان روش‌های آموزشی پیشین، سر کلاس ششم ابتدایی می‌نشینند.

این خبرهای تایید نشده در حالی شنیده می‌شود که تغییر محتوایی و شکلی در ساختار نظام آموزشی، به 12 سال تحصیلی کامل نیاز دارد. یعنی از پایه اول ابتدایی شروع شود. همان اتفاقی که نیم قرن پیش برای تغییر نظام دو مقطعی آموزشی افتاد و پس از 12 سال، تمام دانش اموزان، در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه تحصیل کردند. حتی برای تغییر مقطع متوسطه از چهار سال تمام به سه سال دبیرستان و یک سال پیش دانشگاهی، هم چهار سال زمان صرف شد. تغییرات آموزشی ثلثی به سالی واحدی هم زمان زیادی را به خود اختصاص داد. پیش از این معاونان حاجی بابایی گفته بودند فعلا خبری از تغییر نیست، وزیر هم گفته بود تا مجوز مجلس نباشد، طرح تحول، اجرا نمی‌شود، اما اکنون خبر از تغییر ساختار در سال آینده می‌رسد.

مخالفت مجلس با تغییر ناگهانی

مجلس اما با این تغییر ناگهانی به شدت مخالف است. علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دراین باره می‌گوید: «وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی توضیح قانع کننده‌ای نداده‌اند که چرا و با چه مقصودی قصد تغییر سیستم موجود را دارند. نگرانی ما این است که آموزش و پرورش که در آستانه تحول بنیادین در این وزارتخانه است با اجرا کردن این طرح که کار بزرگی است از اصل تحول باز بماند و نتواند آن را اجرا کند. قطعا با اجرای این سیستم آموزشی، باید تغییراتی در فضاهای مدارس و استخدام معلمان انجام شود که باز هم آموزش و پرورش را درگیر چالشهای جدی و امور روزمره می‌کند.»

همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس پیش از این مستند با این تغییر ناگهانی مخالفت کرده است و پیشنهاد داده سیستم اموزش عمومی مانند 20 سال پیش شود: «پیشنهاد می‌کنیم دوره آموزش و پرورش رسمی کشور با حذف دوره پیش‌دانشگاهی، یک‌سال به دوره متوسطه اضافه شده و 12 سال تحصیلی مشتمل بر 5 سال دوره ابتدایی، 3 سال دوره راهنمایی و 4 سال دوره متوسطه باشد. حذف دوره پیش‌دانشگاهی و افزودن به دوره متوسطه و تبدیل دوره متوسطه به دوره‌ای 4ساله، با عنایت به اینکه امکان توزیع نیروی انسانی مجرب را در تمام سطوح دبیرستان متعادل می‌کند از قوت‌های این طرح است.»

تحول کلی در آموزش و پرورش

درحالی که از مجلس خبرهای مختلفی درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش به گوش می‌رسداما حمیدرضا حاجی بابایی، طرح‌های مختلفی در دست دارد که نظام اموزشی را با تحولات بزرگی مواجه می‌کند؛ تغییر ساختار نظام آموزشی از 5-3-3-1 به 6-3-3، تعطیلی روز 5 شنبه‌ها برای دبستانی‌ها و افزودن یک ساعت آموزشی به زمان‌های حضور کودکان 6 تا 12 سال در مدرسه، استخدام 70 هزار نیروی تازه، راضی کردن معلمان حق التدریسی، احیای معاونت پرورشی، پروژه‌های ورزشی در مدارس و البته اجرای طرح درس ملی، اجرای قانون حذف کنکور و تغییرات عمده در کتاب‌های آموزشی از این تغییرات هستند. تغییراتی که به نظر می‌رسد هرکدام به انرژی مضاعفی برای اجرا نیاز دارند. اما وزیر آموزش و پرورش دولت دهم، با سر و صدای فراوان ظاهرا قصد دارد آنها را اجرایی کند.

 مهمترین تحولات آموزش و پرورش درسال 90

نوع تحول

توضیح

نهاد تصویب کننده

تعطیلی پنجشنبه ها برای دبستانی ها

حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش: طرح ساماندهی تعطیلی روز پنجشنبه مدارس ابتدایی یکشنبه شب، 8 اسفند در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده است. این طرح در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده است، در صورت تایید، امضا و ابلاغ رییس جمهور، این طرح از ابتدای سال آینده در مدارس دوره ابتدایی به اجرا درمی آید. اجرای این طرح از ابتدای مهرماه امسال در مدارس ابتدایی روستایی به اجرا درآمد که در صورت تایید و ابلاغ آن از سوی رییس جمهوری، از ابتدای سال آینده در مدارس شهرهای کشور نیز اجرایی خواهد شد. با تعطیلی پنجشنبه مدارس ابتدایی 106 ساعت به فعالیت کلاس‌های ابتدایی در طول سال افزوده می‌شود، روزهای پنج‌شنبه برای کارهای فوق برنامه آنان تعریف می‌شود که در منزل انجام می‌شود.

شورای عالی آموزش و پرورش

تغییر ساختار نظام آموزشی به 6-3-3

مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش: به دلیل اهمیت و ضرورتی که برای حذف دوره پیش‌دانشگاهی وجود داشت، طرح تغییر ساختار نظام آموزش و پرورش به صورت 6-3-3 به طور مستقل از سایر بخش‌های سند ملی آموزش و پرورش بررسی و تصویب شده است و از سال آینده نیز اجرایی می‌شود.

شورای عالی انقلاب فرهنگی

حذف کنکور

کنکور باید تا سال 90 حذف می شد، اما به دلیل ناهماهنگی وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، اجرای این قانون به سال 92 موکول شد. با این حال آموزش و پرورش در همین سالها باید به شیوه ای روش های آزمونی را تغییر دهد که نمرات ان ملاک پذیرش در دانشگاه باشد. ناتوانی نظام اموزش و سنجش دانش اموزان از مهمترین دلایل حذف نشدن کنکور است

مجلس شورای اسلامی

برنامه درس ملی

آموزش و پرورش از سالها پیش تلاش می کند برنامه ای مدون به عنوان درس ملی را طراحی کند. این برنامه تاکنون سه دوره وزارت آموزش و پرورش را به خود دیده است و هنوز هم در حال تدوین است. هرچند خبرهایی درباره پایان کار آن منتشر شده. اما پایان تدوین این طرح، ارتباط مستقیمی با اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش دارد.

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش

استخدام معلمان جدید

آموزش و پرورش بیشترین بازنشسته پیش از موعد را در سه سال گذشته داشته است. به همین دلیل با کمبود شدید نیروی تحصیل کرده و کارشناس مواجه است. مجلس به آموزش و پرورش مجوز برگزاری آزمون استخدامی داد تا 70 هزار نفر (40 هزار معلم) برای آن جذب شوند. اما هنوز معضل بزرگ معلمان حق التدریسی وجود دارد. نوع برگزاری آزمون استخدامی و حواشی آن و بلاتکلیفی معلمان حق التدریسی یکی از مهمترین دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش دولت دهم است.

-

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۲/۱۲ساعت 0:45  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

افزایش انگیزه ی پیشرفت با کدام معلم؟


افزایش انگیزه ی پیشرفت با کدام معلم؟

اشاره

با آغاز شدن فصل درس و مدرسه همه توجه مسئولین و معلمان به دانش آموزان و پیشرفت و ارتقای تحصیلی آن ها جلب می شود. از آنجایی که انگیزه یکی از عوامل موثر در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان است در این مقاله به ارائه  راه کارهایی برای ایجاد انگیزه در دانش آموزان می پردازیم. یکی از مهم ترین انواع انگیزش، انگیزه ی پیشرفت با گرایش به تلاش برای موفقیت و انتخاب کردن فعالیت های موفقیت / شکست هدف گراست. دانش آموزانی که انگیزه ی پیشرفت دارند و به طور جدی می خواهند موفق شوند، اگر شکست هم بخورند، تلاش خود را دو چندان می کنند تا سرانجام موفق شوند.

نیاز به پیشرفت در دانش آموز، به معنای میل او به انجام دادن خوب کارها متناسب با معیارهای برتر و کارآمد است. این نیاز، اگر وجود داشته باشد، فرد را برای رسیدن به موفقیت با انگیزه می کند. افرادی که از انگیزه ی پیشرفت بالایی برخوردارند معمولاً تلاش های خود را برای دست یابی به اهداف بالا و عالی به کار می گیرند، یا کوشش های خود را جهت نیل به ترازهایی از برتری جویی، که خود وضع کرده اند به کار می بندند. باید دانست که تا قبل از ورود کودکان به مدرسه، خانواده ها مسئول ضعف انگیزشی آنان به حساب می آیند، اما بعد از آن که کودک قدم به دنیای مدرسه گذاشت این ضعف انگیزشی، با وضعیت تحصیلی دانش آموز آمیختگی و همبستگی مستقیم نشان می دهد و مسئولیت تقویت جبران آن به دوش آموزگار و مسئولان مدرسه می افتد. یک شیوه ی مناسب برای بررسی انگیزش در دانش آموزان یک کلاس این است که ببینیم شیوه ی عمل و رفتار معلم یا معلمان چگونه بر دانش آموزان تأثیر می گذارد. این بررسی را می توان در «ویژگی های معلم» در ابعاد مختلف حرفه ای و شخصیتی او دنبال کرد.

 

ویژگی های معلم برای افزایش انگیزه ی پیشرفت

1. الگودهی: نگرش ها و باورهای معلم درباره ی تدریس و یادگیری در کلاس، قویاً از طریق چگونگی الگودهی او، به دانش آموز منتقل می شود. همه می دانیم که رفتار معلم، و به عبارتی «الگوی رفتاری معلم» به خودی خود تأثیر مهمی بر رفتار دانش آموزان دارد. اگر معلم نسبت به مطالبی که تدریس می کند بی علاقگی و بی رغبتی نشان دهد، ایجاد انگیزه در شاگردان عملاً غیر ممکن خواهد بود. بر عکس نیز، کسالت آورترین مطالب می تواند برای دانش آموزان مطبوع و جالب باشد، اگر معلم «علاقه مندی» خود را نسبت به آن ها به نمایش بگذارد.

 

دانش‏آموزان بی‏انگیزه در مدرسه و راهبردهای افزایش انگیزش

2. علاقه مندی:

علاقه مندی و دلسوزی معلم، به عنوان یک الگو، تأثیر بسیار مثبتی در جلب علاقه ی شاگردان به درس دارد. این علاقه مندی، هم از طریق رفتارهای کلامی و هم از طریق رفتارهای غیر کلامی به شاگردان منتقل می شود. در جدول زیر برخی از شیوه هایی که معلمان می توانند با به کار بردن آن ها علاقه مندی خود را نشان دهند، آمده است. همان طور که ملاحظه می کنید دو شیوه از سه شیوه ی ذکر شده در این جدول غیر کلامی هستند و این به معنی آن است که علاقه مندی معلم بیش تر از طریق کردار او منتقل می شود تا گفتار وی. اگر معلمان بخواهند، می توانند علاقه مندی خود را، از طریق برنامه ریزی آگاهانه برای انتقال علایق خود به مطالبی که تدریس می کنند، افزایش دهند؛ حاصل این کار بار آمدن دانش آموزانی با توجه و علاقه مند است. علاقه مندی، ویژگی حاضر و آماده ای نیست که در همه ی معلمان به یکسان وجود داشته باشد بلکه هر معلمی باید به روش خاص خود و با برنامه ریزی بکوشد بر علاقه مندی خود بیفزاید.

 

3. گرما بخشی و هم حسّی: منظور از گرما بخشی و هم حسی این است که معلم نشان دهد برای شاگردان خود به عنوان انسان اهمیّت قایل است. دقیق تر بگوییم؛ هم حسی عبارت است از قابلیت های معلم برای فهم چگونگی احساسات شاگردان خود، دیدگاه های آنان، و پایگاهی که در جامعه دارند. غالب محققان داشتن هم حسی را یکی از ویژگی های معلمان اثر بخش و انگیزش آفرین می دانند. تحقیقات نشان دداده است که گرما بخشی، هم حسی و دوستانه رفتار کردن صفاتی هستند که بیش تر از هر ویژگی دیگری با نگرش مثبتِ شاگردان هم بستگی دارند. حتی کودکان دبستانی هم می توانند تفاوت در میزان گرمی و هم حسی معلمان خود را تشخیص دهند.

بهترین راهی که معلم می تواند گرمی و هم حسی خود را منتقل کند وقت گذاری و صرف زمان است. با این که معلمان ممکن است خیلی گرفتار باشند، اختصاص دادن چند دقیقه وقت برای گوش دادن به گفته های دانش آموزان و شنیدن درد دل های آن ها اثرات پایداری بر نگرش های کلی آن ها نسبت به معلم و مدرسه خواهد داشت. پرسیدن از حال یک مادر بیمار، یا تولد نوزادی در خانواده ی شاگرد، یا حتی یک اظهار نظر معمولی درباره ی لباس شاگرد، هم حسی و توجه معلم را نسبت به او نشان می دهد. این امر به ویژه در مورد شاگردان دارای مشکلات سازگاری صادق است. معلمان اثر بخش، غالباً کسانی هستند که با دانش آموزان خود روابط شخصی برقرار می کنند و با آن ها کار می کنند و مسئولیت شخصی برای رشد و پیشرفت تحصیلی شاگردان را می پذیرند.

 

 شیوه

 توصیف
کلامی و بیانی  زیر و بمی، بلندی صدا وتنوع نحوه ی ارائه ی مطالب. معلم زبان توصیفی به کار می برد و انتخاب کلمات را تغییر می دهد.
نگاه و نظر تماس چشمی برقرار می کند، چشم هایش با روح است و به همه طرف نگاه می کند.
تحرک بدنی  از جایی به جایی دیگر در کلاس حرکت می کند، خود را دارای انرژی، حرارت، جنب و جوش و با روح نشان می دهد. با سر و دست های خود اشاره و حرکات مناسب انجام می دهد.

 

4. انتظارات: انتظارات معلم از چگونگی رفتار و پیشرفت درسی دانش آموز، به شکل ظریفی، هر روز در کلاس به دانش آموزان منتقل می شود. این انتظارات هم به صورت کلامی و هم به صورت غیر کلامی انتقال می یابد و جوّ کلاس، انگیزش دانش آموزان و نهایتاً یادگیری آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد. شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد انتظارات معلمان واقعاً ادراک ها و پیشرفت تحصیلی شاگردان را تحت تأثیر قرار می دهد. باور داشتن معلم به این که دانش آموزانش می توانند یاد بگیرند و یاد خواهند گرفت (امیدواری یا انتظارات مثبت معلم) متغیری کلیدی است که معلمان توانا را از معلمان ناتوان و نا کارآمد متمایز می کند.

بازاندیشی در تدریس

 

شیوه هایی را که معلمان برای نشان دادن علاقه مندی خود به حرفه شان به کار می برند:

 

روش های انگیزشی

سه نمونه از روش هایی را که معلم می تواند برای ایجاد انگیزش در دانش آموزان به کار گیرد در زیر بیان می کنیم.

1. بیان هدف های آموزشی مورد انتظار در آغاز درس

پژوهش های انجام شده نشان داده است که یادگیرندگانی که از هدف های درس یا ماده ی آموزشی مربوط مطلع نمی شوند، به اندازه آن دسته از یادگیرندگانی که معلم پیش از آغاز درس دقیقاً به آن ها می گوید که چه انتظاراتی از آن ها دارد، در پیشرفت درسی موفق نمی شوند. از این جهت معلمان باید در ضمن دادن هدف های آموزشی به یادگیرندگان، نسبت به نتایج یادگیری، انتظارات مثبتی در آن ها ایجاد کنند. به عبارت دیگر معلم در شروع درس، هم چون یک مربی کوهنوردی، باید هدف را چنان روشن و برجسته برای دانش آموزان بیان کند که در آن ها علاقه مندی لازم را نسبت به یادگیری به وجود آورد.

 

2. استفاده از تشویق های کلامی

استفاده از کلماتی چون خوب!، عالی! و مرحبا! پس از عملکرد درست دانش آموزان از تدابیر مؤثر انگیزشی است. مؤثرترین تشویق آن است که به رفتار و عملکرد درست دانش آموز وابسته باشد. علاوه بر اظهارات شفاهی، تشویق های کتبی در ورقه ی امتحانی و دفترچه ی تکلیف دانش آموزان بر یادگیری آنان اثر مثبت دارد. برای مثال، وقتی معلم به خود اندکی زحمت می دهد و در دفترچه ی تکلیف دانش آموزان اظهاراتی تشویق آمیز می نویسد، این اظهارات بر کوشش، دقت، نگرش یا هر آن چه سبب افزایش یادگیری دانش آموزان می شود تأثیر چشم گیری بر جای می گذارد. ناگفته نماند که این اظهارات تشویق آمیز می تواند حتی در مورد دانش آموزان دبیرستانی نیز مصداق داشته باشد و منحصر به دانش آموزان خردسال نیست.

 

3. استفاده از آزمون ها و نمرات

از آن جا که نمره هایی که معلم می دهد ارزش انگیزشی زیادی برای دانش آموزان دارد معلم می تواند با اجرای مکرر آزمون ها سطح انگیزشی یادگیرندگان را بالا ببرد. با این حال، نکته ای که باید در رابطه با آزمون ها و امتحانات مختلف در نظر گرفت این است که از آزمون ها و نمرات باید به عنوان وسیله ای برای دادن بازخورد به دانش آموزان، در رابطه با نحوه ی عملکرد و میزان یادگیری شان استفاده نمود نه به عنوان وسیله ای جهت ارعاب و تنبیه.

 

مجله رشد معلم

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۷/۱۰ساعت 16:46  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

زنگ مدرسه

زنگ مدرسه

شروع شد، مثل هر سال، بدون تأخیر...

مهر رو میگم!!!

خوب بعد از خوش گذرونی تابستان، باید دوباره شروع کنی، می دونی این راهیه که باید تا آخرش بری، حالا که قراره وقت بذاری، چرا الکی چیزی رو که همه می گن با ارزشه، هدر بدی، پس یه جوری شروع کن و ادامه بده که آخرش خیالت راحت باشه. پس درستش اینه که خودت رو کاملاً آماده کنی و نهایت تلاشت رو بکنی تا از کلاس و معلمت استفاده کنی، چند تا نکته هست که می تونه کمکت کنه، بد نیست یه نگاهی بهشون بندازی:

1) سعی کن با علاقه بری سر کلاس، حتی اون درسی رو که شدیداً ازش متنفری، فکر های منفی تعطیل، بالا خره هر درسی یه خوبی هایی داره، سخت نگیر.

2) اگه مریض شدی، مجبور نیستی بری سر کلاس، این جوری چیزی یاد نمی گیری، استراحت کنی بهتره، البته به شرط اینکه مدام مریض نشی.

3) یکی از مهمترین کار ها، خوب گوش دادنه، یه کم تمرکز لازم داره، خوب گوش کن و خوب  یادداشت بردار!

4) بعضی ها سر کلاس به فکر تکالیف انجام نداده قبلی هستن، بهترین راه حلش اینه که تنبلی رو کنار بذار و به موقع تکلیف هر درس رو انجام بدن.

5) اگه مجبور شدی و غیبت کردی، از هم کلاسیات بخواه که درس اون جلسه رو برات توضیح بدن.

6) یه کم زودتر از خونه حرکت کنی، به موقع می رسی به کلاس، این جوری مطالب رو خوب یاد می گیری، استرس هم نداری.

زنگ مدرسه

7) یه جایی تو کلاس بنشین که راحت باشی و مزاحم (از همه نوع) نداشته باشی.

8) اگه معلم مطلب رو یه جوری گفت که نفهمیدی، یه وقت بی خیال نشی و بقیه کلاس رو الکی بگذرونی، سعی کن منظور درس رو بفهمی، اون مهم تره!!! یه کم تلاش می خواد. می تونی از معلمت هم بپرسی.

9) سعی کن همه چیز رو بشنوی، نه فقط اون هایی رو که دوست داری.

10) وقتی معلم می گه یه نکته از درس مهم تره، بهش توجه کن و زیرش خط بکش. البته همه این کارا رو وقتی می تونی انجام بدی که مشغول صحبت کردن با دوستات نباشی.

11) اگه قبل از کلاس، درس رو مطالعه کنی، بهتر می تونی یادداشت برداری کنی.

12) لازم نیست همه کلمات معلم رو عیناً بنویسی، سعی کن فقط نکات مهم را انتخاب کنی. معمولاً مطالبی که روی تخته نوشته می شه، از مهم ترین مطالب هستن. او نا رو حتماً بنویس.

13) اگه از معلم عقب افتادی، یه جایی خالی بذار و بعد از کلاس از دوستات بگیر.

14) خجالت رو کنار بذار و اگه سؤالی داشتی از معلمت بپرس، نگران طعنه و خنده های هم کلاسیات نباش.

15) به سوال هایی که بقیه می پرسن توجه کن، تجربه ثابت کرده می تونی به نکته های خوبی برسی.

16) وقتی معلم از یکی دیگه سوال می پرسه، بی تفاوت نباش و سعی کن به سوال جواب بدی. این جوری هم مطلب رو بهتر یاد می گیری و هم کسل نمی شی. همین! تموم شد، فکر نکنم عمل کردن به اینها ضرر داشته باشه، امتحان کن، موفق باشی.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۷/۰۲ساعت 2:27  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

دانش آموز نمونه از دیدگاه پیامبر اسلام کیست؟

دانش آموز نمونه از دیدگاه پیامبر اسلام کیست؟

دانش آموز نمونه کسی است که با دقت مطالب را یاد بگیرد و حرمت معلم را حفظ کند و نکات زیر را که در احادیث به آن ها اشاره شده، رعایت کند.

شخصی نزد رسول خدا صلی الله علیه وآله آمد و عرض کرد: علم چه حقی دارد؟ ما حقّ العلم؟

آن حضرت فرمود:

1. سکوت و توجه داشتن: ألانصات له.

2. خوب به درس گوش کند: ألاستماع له2.

3. دانش را خوب به دل بسپارد و کاملاً آن را فرا بگیرد: الحفظ له.

4. به علمی که آموخت، عمل کند: العمل به.

5. علمی را که آموخته به دیگران هم بیاموزد: نشره1.

6. استاد را تکریم و احترام نماید. امام سجاد علیهالسلام فرمود: التعظیم له.

7. حرمت کلاس درس را نگه دارد: و التوفیر لمجلسه.

8. در کلاس رو به استاد بنشیند و خوب گوش دهد: حسن الاستماع إلیه و الإقبال علیه.

9. صدایش را از صدای استاد بلندتر نکند و داد نزند: لاترفع علیه صوتک.

10. در سخن گفتن بر استاد پیشی نگیرد: لاتجیب احداً یسئله عن شئ.

11. در کلاس با کسی حرف نزند: و لاتحدث فی مجلسه أحداً.

12. نزد استاد از کسی بدگویی نکند: ولاتغتاب عنده احداً .

13. اگر کسی از استاد بدگویی کرد، از استاد دفاع کند: و أن تدفع عنه إذا ذکر عندک بسوء.

14. ایرادها و اشکال های معلم را بپوشاند: و تستر عیوبه (آبروداری کند).

15. صفات خوب معلم را برای دیگران بیان کند: و تظهر مناقبه.

16. با دشمنان معلم دوست نشود و با دوستانش دشمنی نکند: و لاتجالس له عدوّاً ... .

17. در حضور معلم با کسی در گوشی حرف نزند(پچپچ نکند): ولا تسار فی مجلسه.

دانش آموز نمونه از دیدگاه پیامبر اسلام کیست؟

18. در برابر معلم و استاد کاملاً کوچک و متواضع باشد.

19. در برابر معلم با دست به کسی اشاره نکند: و لاتشیر عنده بیدک2.

20. بر خلاف نظر استاد از کسی مطلبی نقل نکند.

21. اگر کلاس طولانی شد، اظهار خستگی نکند.

22. خدمتگزار استاد باشد: إذا رایت عالماً فکن له خادماً.

23. به علم و کتاب درس احترام بگذارد: من وقر عالماً فقد وقر ربّه3.

24. دانش و معلومات خود را زیاد نداند: و لایستکثر ما علم4.

25. درس ها را زیاد تکرار کند تا از یاد نبرد: لافقه لمن لا یدیم الدرس5.

26. برای یادگیری وقت کافی بگذارد. حضرت خضر به حضرت موسی علیهالسلام فرمود: تفرغ للعلم إن کنت تریده فإنّما العلم لمن تفرغ له6؛ اگر طالب علم هستی برای یادگیری آن وقت بگذار.

27. از کتاب ها حفاظت کند و به کتاب احترام بگذارد.

28. در کلاس درس با وضو و طهارت باشد.

29. قصدش از یادگیری عالم شدن و خدمت کردن باشد و نه شغلی دست و پا کردن.

30. و بالاخره انگیزه او برای آموختن، ارزش علم باشد و نه مدرک و فخر و مباهات کردن. اگر دانش آموزی امتیازات فوق را کسب کرد، او دانش آموزی موفق و نمونه است که این دعای روشن در پیش روی او است.

 

پی نوشت ها:

1. بحار الانوار، ج2، ص28.

2. همان، ص42.

3. غررالحکم، ص47.

4. همان، ص43.

5. همان، ص49.

6. بحار الانوار، ج1، ص226.

 

 


منبع: سایت حوزه

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۷/۰۲ساعت 2:21  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

قابل توجه پذيرفته شدگان اصلی آزمون استخدام آموزش و پرورش

HTML clipboardبا عرض تسليت شهادت مولي الموحدين حضرت علي (ع) و آرزوي قبولي طاعات و عباداتتان به اطلاع مي رساند پذيرفته شدگان اصلی آزمون استخدامي آموزش و پرورش كه نتيجه قبولي آنها از طريق سايت وزارت آموزش و پرورش اعلام گرديده ضروري است در زمان تعيين شده و به همراه مدارك مورد نياز به محل هاي مشخص شده مراجعه كنند

HTML clipboard

تذكر مهم : محل آموزش رشته هاي شغلي برادران ( آمار فناوري امور حقوقي ) متعاقباً اعلام خواهد شد .6

قابل توجه پذيرفته شدگان(اصلی ) آزمون استخدام آموزش و پرورش

 

با عرض تسليت شهادت مولي الموحدين حضرت علي (ع) و آرزوي قبولي طاعات و عباداتتان به اطلاع مي رساند پذيرفته شدگان آزمون استخدامي آموزش و پرورش كه نتيجه قبولي آنها از طريق سايت وزارت آموزش و پرورش اعلام گرديده ضروري است در زمان تعيين شده و به همراه مدارك مورد نياز به محل هاي مشخص شده مراجعه كنند

* بديهي است صدور احكام استخدام قطعي پذيرفته شدگان منوط به مراجعه به موقع و شركت در دوره هاي آموزشي مربوطه خواهد بود *

* زمان مراجعه : روزهاي شنبه و يكشنبه مورخ 13 و 14 شهريورماه جاري

* زمان شروع كلاسهاي آموزشي : از روز دوشنبه مورخ 15/6/89

* مدارك مورد نياز هنگام مراجعه :

- اصل كارت ملي يا شناسنامه

- پرينت قبولي اينترنتي از سايت وزارت آموزش و پرورش

- تصوير آخرين مدرك تحصيلي

* مكانهاي مراجعه پذيرفته شدگان براساس رشته هاي مربوطه :

محل آموزش

جنسيت پذيرش

رشته شغلي

آدرس و تلفن مركز مجري آموزشي

مركز تربيت معلم شهيد باهنر

برادران

1- مشاوره و راهنمايي تحصيلي

2-آموزش و پرورش ابتدايي

بزرگراه كاوه مقابل پايانه مسافربري كوي 5 آذر
تلفن 6- 4516075

مركز تربيت معلم حضرت فاطمه زهرا (س)

خواهران

تربيت بدني

بزرگراه كاو- مقابل دبيرستان غيرانتفاعي سادات
 كوي بوستان تلفن 4616165

مركز تربيت معلم زينب كبري (س)

خواهران

1- مشاوره و راهنمايي تحصيلي

2- آموزش و پرورش ابتدايي

خيابان شمس آبادي كوي شاهزاده ابراهيم
 تلفن 2366093

مركز تربيت معلم شهيد آيت

برادران

تربيت بدني

نجف آباد اميرآباد تلفن : 2442445- 0331

آموزشكده فني شهيد مهاجر

برادران

خواهران

رشته هاي فني

اصفهان خيابان هزار جريب:   5- 6736550

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۶/۱۳ساعت 19:6  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش


اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش


آزمون استخدام


به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، اسامي پذيرفته شدگان اصلي و ذخيره آزمون استخدامي اين وزارت‌خانه كه در مصاحبه تخصصي وعمومي شركت نموده اند در سامانه وزارت آموزش وپرورش به نشاني www.medu.ir قابل مشاهده است.

براساس این گزارش، داوطلبان محترم مي‌توانند با مراجعه به آدرس مذكور و وارد نمودن كد داوطلبي يا كد ملي ، نام و نام  خانوادگي ، شماره شناسنامه و استان محل خدمت از نتيجه آزمون خود مطلع شوند.

اين گزارش مي افزايد : پذيرفته شدگان اصلي بايد از روز شنبه سيزدهم شهريور ماه سال جاري با مراجعه  به اداره كل آموزش و پرورش استان محل خدمت خود يا سايت اداره كل آموزش و پرورش استان ضمن اخذ راهنمايي هاي لازم و تكميل پرونده ، برنامه آموزش ضمن خدمت را دريافت كنند .

شايان ذكر است؛ ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها پاسخگوي سئوالات احتمالي داوطلبان خواهند بود.

در اين گزارش آمده است؛ اسامي پذيرفته شدگان ساير استان‌ها نيز به تدريج اعلام و در سايت مذكور درج خواهد شد.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۶/۰۸ساعت 0:8  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

جشن «جوانه‌ها» از امسال سراسري مي شود

HTML clipboard

 جشن «جوانه‌ها» از امسال سراسري مي شود
معاون وزير آموزش و پرورش :

معاون وزير آموزش و پرورش از برگزاري «جشن شكوفه‌ها» با حضور بيش از يك ميليون كلاس اولي و پيش دبستاني روز 31 شهريور ماه در مدارس ابتدايي سراسر كشور خبر داد.


به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ،فاطمه قربان گفت: جشن شكوفه‌ها امسال با حضور بيش از يك ميليون دانش‌آموز كلاس اولي و نوآموز پيش دبستاني روز 31 شهريور ماه در سراسر كشور برگزار مي شود.

وي درباره تعداد دانش‌آموزان كلاس اولي كه مهر ماه امسال وارد مدارس مي‌شوند، نيز اظهار داشت: پيش بيني مي‌شود سال تحصيلي جديد با بيش از يك ميليون و 100 هزار دانش‌آموز آغاز شود.

جشن «جوانه‌ها» از امسال سراسري شد

وي افزود: همچنين همزمان با جشن «شكوفه‌ها» براي كلاس اولي‌ها، جشن «جوانه‌ها» نيز براي دانش آموزان پايه اول راهنمايي برگزار مي‌شود.

به گفته فاطمه قربان، اين اقدام با هدف آشنايي هرچه بيشتر دانش‌آموزان درابتداي ورود به مقطع راهنمايي با مدرسه انجام مي‌شود كه در انطباق هرچه سريع‌تر آن‌ها با مقطع تحصيلي جديد، موثر خواهد بود.

وي گفت: جشن «جوانه‌ها» سال گذشته براي نخستين بار در تاريخ آموزش و پرورش كشور به صورت آزمايشي در تعدادي از مدارس برگزار شد، اما در سال تحصيلي جديد اين جشن به صورت سراسري براي تمام دانش‌آموزان اول راهنمايي كشور برگزار مي‌شود.

معاون وزير آموزش و پرورش در پايان هدف از برگزاري اين جشن را آشنايي دانش‌آموزان با معلمان خود و كادر مدرسه اعم از مدير، معاونان، مربي پرورشي، مربي بهداشت و خدمتگزاران عنوان و خاطرنشان كرد: نوآموزان در اولين روز ورودشان به مدرسه با محيط مدرسه، جدايي از كانون گرم خانواده‌ به صورت موقت و ايجاد ارتباط عاطفي اوليه با مدرسه در محيطي شاد آشنا مي شوند.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۶/۰۱ساعت 2:46  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

تمامی بچه‌های «کالو» در «ماه عسل»

عبدالمحمد شعرانی، نویسنده وبلاگ «دیرتش باد» به همراه دانش آموزان مدرسه کالو فردا چهارشنبه میهمان برنامه «ماه عسل» شبکه سوم سیما خواهند بود.


 شعرانی این خبر را در وبلاگ خود نوشت و اعلام کرد خود و ۴ دانش آموز دیگر کوچک‌ترین مدرسه دنیا فردا چهارشنبه ۲۷ مردادماه میهمان برنامه ماه عسل از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران خواهند بود.

این برنامه از ساعت ۱۹ با اجرای حسن جوهرچی آغاز می‌شود.
+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۲۶ساعت 13:41  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

برنامه آموزش قرآن در پايه سوم مدارس ابتدايي تصويب شد

  برنامه آموزش قرآن در پايه سوم مدارس ابتدايي تصويب شد
در هشتصد و پانزدهمين جلسه شوراي عالي آموزش و پرورش:

در هشتصد و پانزدهمين نشست شوراي عالي آموزش و پرورش اجراي قطعي برنامه آموزش قرآن در پايه سوم مدارس ابتدايي به تصويب رسيد.


به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، براساس ماده واحده دبيرخانه شوراي عالي آموزش و پرورش مقرر شد برنامه آموزش قرآن در پايه سوم ابتدايي موضوع مصوبه جلسه 771 شوراي عالي مورخ 1/5/1387 از سال تحصيلي 90/1389 به صورت قطعي در پايه سوم تمام مدارس ابتدايي اجرا شود.
گفتني است اين ماده واحده در هشتصد و پانزدهمين جلسه شوراي عالي آموزش و پرورش مورخ 24/1/89 به تصويب رسيده است. 
+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۲۵ساعت 1:26  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

شوراهاي دانش آموزي برتر مدارس شهرستان آران و بيدگل سال تحصيلي 89-88

ابتدايي پسرانه

ابتدايي دخترانه

1

13 آبان

اول

1

22 بهمن

اول

2

شهيد تقوي شاد

دوم

2

شهيد شبانپور

دوم

3

شهيد دشتباني

سوم

3

شهيدخادمپور (1)

سوم

راهنمايي پسرانه

راهنمايي دخترانه

1

شهيدعلي خدمتي

اول

1

امام زمان (عج)

اول

2

شهيدهاشمي نژاد

دوم

2

ادب

دوم

3

نيكبخت

سوم

3

شهيدمصطفي خميني

سوم

متوسطه پسرانه

متوسطه دخترانه

1

شهيدان عبدالهي

اول

1

شهيدشمس الدين

اول

2

شهيدحسن خدمتي

دوم

2

سميه

دوم

3

اكرميان

سوم

3

شهيد بهشتي

سوم

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۲۵ساعت 1:23  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

نتايج نقل و انتقالات اينترنتي سال تحصيلي 90-89 فرهنگيان اعلام شد.

HTML clipboardمتقاضيان انتقال مي‌توانند با مراجعه به سايت www.enteghalat.com نتيجه بررسي تقاضاي خود را مشاهده كنند.
 
 گفتني است با توجه به اينكه انتقال براساس عدم نياز در مبدا و نياز در مقصد صورت پذيرفته است، افرادي كه منتقل نشده‌اند در صورت اعتراض به عدم انتقال خود مي‌توانند تا تاريخ 23/5/89 نسبت به ثبت اعتراض در سايت فوق اقدام نمايند تا پس از بررسي، نتيجه اعتراض آنان در تاريخ 28/5/89 اعلام گردد.
+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۱۲ساعت 19:41  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

تغيير در تعداد استخدامي هاي آموزش وپرورش حاصل نشده است

HTML clipboard


حاجي بابايي در حاشيه گردهمايي مشاوران جوان وزارت آموزش پرورش خبرداد :


وزير آموزش وپرورش درحاشيه گردهمايي مشاوران جوان وزارت آموزش پرورش در جمع خبرنگاران در اردوگاه شهيد باهنر درخصوص 40 هزار نيروي استخدامي آموزش وپرورش عنوان كرد: تغييري در اين تعداد حاصل نشده است، بلكه درسهميه استان ها جابجايي صورت گرفته است .

به گزارش مركز اطلاع رساني وزارت آموزش وپرورش ،دكتر حاجي بابايي درادامه افزود:از آنجايي كه دريك استان 2500 نفر ودر استان ديگر 100 نفر حق التدريسي وجود دارد، لذا براي ايجاد عدالت سهميه استانها را براساس 3 محور نياز، نسبت تراكم معلم به دانش آموز وسهميه حق التدريسي استان تغيير داديم .

حاجي بابايي همچنين اعلام كرد: 1800 حق التدريسي بامدرك تربيت بدني به استخدام آموزش وپرورش درآمده اند كه اين تعداد سهميه به آموزش ابتدايي مناطق روستايي اختصاص يافت .

وي همچنين از صدور احكام تمام حق التدريسي هاي 6 سال به بالاخبرداد.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۰۹ساعت 18:37  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

اعلام نتایج آزمون نهايي دوره راهنمايي مراكز استعدادهاي درخشان


نتایج آزمون مرحله دوم (نهايي ) ورود به مراكز راهنمايي استعداد هاي درخشان ( سمپاد ) اعلام شد.


   

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، داوطلبان بمنظور آگاهی از نتیجه آزمون می توانند به سايت سازمان ملي استعداد هاي درخشان به نشاني http://sampad.medu.ir مراجعه نمایند.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۰۳ساعت 19:54  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

قابل توجه متقاضيان استخدام معلم تربيت بدني

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۰۲ساعت 13:5  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

مصاحبه با پذيرفته‌شدگان رشته آموزش و پرورش استثنايي

HTML clipboard مصاحبه با پذيرفته‌شدگان رشته آموزش و پرورش استثنايي آزمون استخدامي به استان‌هاي كشور واگذار شد
 در پي درخواست سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور مصاحبه با پذيرفته شدگان مرحله‌ي اول آزمون استخدامي اين رشته به ادارات آموزش و پرورش استثنايي استان‌هاي كشور تفويض شد.
 
 
 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در بخشنامه‌اي كه در پي درخواست سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور از سوي اداره كل امور اداري و تشكيلات وزارت آموزش و پرورش صادر و به استان‌ها ابلاغ شد، آمده است: در اجراي بند 2 بخشنامه شماره 22/26423/710 مورخ 28/4/89 و نامه شماره 1/5407/97000 مورخ 29/4/89 سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور درخصوص تفويض مصاحبه از پذيرفته‌شدگان آزمون استخدامي مرحله اول به واحدهاي استاني با رعايت موارد ذكر شده اين امر به ادارات آموزش و پرورش استثنايي استان‌هاي كشور تفويض شود.
 
 شايان ذكر است در اين بخشنامه هم‌چنين از ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها درخواست شده است تا پيرو بخشنامه شماره 22/27148/710-29/4/89 مصاحبه عمومي رشته‌ي تربيت بدني قبل از تاريخ برگزاري آزمون عملي صورت گيرد.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۰۱ساعت 18:37  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

احكام نيروهاي حق التدريس با سابقه 6 سال وبالاتر صادر مي شود

وزيرآموزش وپرورش :

حميد رضا حاجي بابايي گفت: احكام استخدام رسمي تمامي معلمان حق التدريسي واجد شرايط كه سابقه شش سال به بالا دارند احكام استخدامي آنان از اول تابستان اجرايي است.

HTML clipboardبه گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش وپرورش: حميدرضا حاجي بابايي وزير آموزش وپرورش اظهار داشت: احكام اين نيروها مطابق مصوبه 15/7/88 مجلس شوراي اسلامي است تا پايان تيرماه صادرخواهد شد.
 
 همچنين حاجي بابايي كه درحاشيه جلسه هيات دولت با خبرنگاران سخن مي گفت، با اشاره به اينكه موضوع استخدام چهل هزار نفر در وزارت آموزش وپرورش نيز درمردادماه به پايان مي رسد، تصريح كرد: نقل وانتقال كاركنان در بخش آموزش وپرورش براساس ضوابط ومقررات اعلام شده حداكثر تا پايان نيمه اول مردادماه انجام مي شود.
+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۰۱ساعت 18:35  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

معلم موفق بوشهري، جوان برتر ايران

از سوي جشنواره جوان ايراني كه به همت سازمان ملي جوانان برگزار شد، معلم خلاق و موفق بوشهري به عنوان جوان برتر ايران انتخاب شد.


به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عبدالمحمد شعراني معلم مدرسه شهيد رجايي روستاي كالوي استان بوشهر كه به عنوان كوچكترين مدرسه دنيا شهرت جهاني دارد، درس عشق مي‌دهد.

براساس اين گزارش، اين جوان پرشور كه دومين وبلاگ‌نويس برتر دنياست به عنوان سربلندترين چهره‌ي ايران در سال 87 از سوي راديو ايران برگزيده شده است. هم‌چنين وي كتابي با عنوان قصه كوچكترين مدرسه دنيا از خاطرات مدرسه اش به چاپ رسانده كه با استقبال چشم‌گيري مواجه شده است. اين كتاب براي چهارمين بار است كه منتشر مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد: شعراني با اشاره به طرح نوين مجتمع‌هاي آموزشي روستايي كه قرار است از ابتداي سال تحصيلي آينده در سراسر كشور اجرا شود، گفت: اميدوارم فرزندان ايران هيچ گاه از تحصيل باز نمانند.

شايان ذكر است؛ روستاي كالو با همت مسوولين و تلاش معلمش هم اينك داراي ساختماني جديد به عنوان مدرسه، جاده و كتابخانه روستايي است و از نعمت آب، برق و تلفن برخوردار مي‌باشد.

گفتني است؛ شعراني مدرسه كالو را سمبل پيشرفت و توسعه مناطق محروم از طريق توسعه امكانات آموزشي مي‌داند و مي‌گويد: آموزش‌هاي نوين با استفاده از فرهنگ بومي در دل و جان دانش‌آموزان نهادينه خواهد شد.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۳۰ساعت 10:53  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

راهنماي اجراي مرحله‌ي دوم آزمون استخدامي اعلام شد

HTML clipboard راهنماي اجراي مرحله‌ي دوم آزمون استخدامي اعلام شد
 معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش:
 
 معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش از راهنماي اجراي مرحله‌ي دوم آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش كه در ارتباط با مصاحبه‌ي عمومي و تخصصي است، خبر داد.
 
 
 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در بخشنامه شماره 22/26423/710 مورخ 28/4/89 كه از سوي كيارشي براي مديران كل آموزش و پرورش استان‌ها صادر شد، آمده است: در اجراي بند 2 بخشنامه‌ي شماره 22/24720/710 مورخ 20/4/89 ضمن ارسال فرم‌هاي مربوط به انجام مصاحبه‌هاي عمومي و تخصصي رشته‌هاي شغلي مشاوره، آموزگاري، فني و حرفه‌اي، حقوقي، فناوري اطلاعات و آمار و نمونه سوالات نحوه انجام مصاحبه‌هاي عمومي ترتيبي اتخاذ شود تا فرآيند انجام مصاحبه‌ها از دوم مردادماه آغاز و نتيجه نهايي آن پانزدهم مردادماه به اين معاونت اعلام شود.
 
 براساس مفاد اين بخشنامه، مصاحبه‌ي تخصصي رشته‌ي آموزگاران استثنايي به صورت متمركز در تهران انجام مي‌شود و مواد مصاحبه تخصصي و آزمون عملي رشته‌ي تربيت بدني نيز متعاقباً اعلام خواهد شد.
 
 شايان ذكر است؛ بازرسين ويژه‌اي از واحدهاي تخصصي مرتبط در وزارت خانه به منظور نظارت بر امر مصاحبه‌ها اعزام مي‌شوند.
 
 گفتني است؛ سهميه‌ي نهايي استخدام در هر استان به تفكيك رشته تحصيلي و جنسيت به پيوست اين بخشنامه به استان‌ها ابلاغ شده است.

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۲۸ساعت 15:30  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

فرم اطلاعات فردي

مرحله اول آزمون استخدام پیمانی در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش

براي ديدن ودریافت وتکمیل  فرم روي فايل ضميمه كليك كنيد

 

  فایل ضمیمه

نشاني هسته ي گزينش استان اصفهان

اصفهان - خيـابـان‌ حكيــم‌ ‌نظـامــي- خيابان ‌شهيد موحدي‌
جنب‌ دبيرستان‌ صدر

 كدپستي : 36454-81739

 صندوق پستي :  464-81465

  تلفن:  ۶۲۴۱۰۶۳  و  ۶۲۴۱۰۶۵

 پست‌الكترونيكي : Gzn_isf@medu.ir

نشاني هسته هاي گزينش تابعه در سایر مراكز استانها:

 هسته گزينشاداره كل  آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي

 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان اردبيل
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان ايلام
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان بوشهر
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش شهر تهران
 • هسته گزينش شماره 1 اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران

 • هسته گزينش شماره ۲ اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران

 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختياري
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان خراسان رضوي
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان خراسان جنوبي
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان خراسان شمالي
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان خوزستان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان زنجان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان سمنان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان سيستان و بلوچستان
 • هسته گزينش اداره كل آموزش و پرورش استان فارس
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان قزوين
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان قم
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان كردستان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان كرمان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان كرمانشاه
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان كهگيلويه و بوير احمد
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان گيلان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان گلستان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان لرستان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان مازنداران
 • هسته گزينش اداره كل آموزش و پرورش استان مركزي
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان هرمزگان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان همدان
 • هسته گزينش اداره كل  آموزش و پرورش استان يزد
 • + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۲۶ساعت 14:43  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  نحوه تکمیل و تحویل فرم اطلاعات فردی توسط پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی وزارت آمو

  اطلاعیه نحوه تکمیل و تحویل فرم اطلاعات فردی توسط پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش


  لطفا برای دیدن و مطالعه اطلاعیه، بر روی فایل ضمیمه کلیک کنید

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۲۱ساعت 13:43  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  نتايج مرحله‌ي اول آزمون استخدامي اعلام شد

  از سوي مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش:

  نتايج مرحله‌ اول آزمون استخدام پيماني وزارت آموزش و پرورش از سوي مركز سنجش اين وزارت‌خانه اعلام شد.


  به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اسامي پذيرفته‌شدگان در لينك سايت مركز سنجش به نشاني http://aee.medu.ir و از طريق سايت وزارت آموزش و پرورش به‌ آدرسwww.medu.ir قابل دسترسي است.

  براساس اين گزارش، اسامي داوطلبان پذيرفته شده‌ي مرحله‌ي اول آزمون، تا سه برابر ظرفيت مورد نياز اعلام شده است .

  براساس گزارش رسيده كليه پذيرفته‌شدگان مرحله اول آزمون، لازم است با مراجعه به سايت وزارت آموزش و پرورش، به نشاني www.medu.ir و سپس لينك  دبيرخانه هيات مركزي گزينش به نشاني http://gozinesh.medu.ir و مطالعه‌ي اطلاعيه‌ي مربوط، فرم اطلاعات فردي را از سايت مذكور دريافت و پس از تكميل با 2 قطعه عكس پشت‌نويسي شده به همراه تصوير كليه‌ي صفحات شناسنامه، حداكثر تا پايان وقت اداري روز شنبه مورخ 26/4/89 از طريق پست پيشتاز به هسته گزينش اداره كل آموزش و پرورش استان محل سكونت خود ارسال نمايند.

  گفتني است؛ زمان و چگونگي برگزاري مرحله‌ي دوم آزمون كه به صورت مصاحبه‌ي تخصصي و يا عملي(حسب رشته )خواهد بود و همچنين نحوه‌ي ارايه مدارك لازم توسط پذيرفته‌شدگان از سوي معاونت توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ مي‌شود تا حداكثر ظرف مدت 15 روز آينده اطلاع‌رساني شود.

  اين گزارش مي‌افزايد:  کارنامه افرادی که در این مرحله پذیرش نشده اند از روز شنبه مورخ 26/4/89 لغایت روز چهارشنبه مورخ  30/4/89 بر روی سایت مرکز سنجش قرار خواهد گرفت .

   در پايان گزارش آمده است؛ همان‌گونه كه در آگهي استخدام و اطلاعيه‌هاي قبلي مكرر به اطلاع داوطلبان محترم رسيده است، چنانچه در هر يك از مراحل فرآيند آزمون و جذب مشخص شود كه داوطلب فاقد شرايط مندرج در آگهي استخدام بوده ومدارك خلاف واقع ارائه داده است قبولي وي كان لم يكن تلقي خواهد شد و حق هيچگونه اعتراضي نخواهندداشت.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۲۰ساعت 0:24  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  دانلود دفترچه سئوالات کنکور کلیه رشته ها+کلید وجوابها

  برای دریافت دفتر چه سئوالات عمومی کنکور گروه علوم ریاضی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

  دفترچه سئوالات کنکور سراسری

  برای دریافت دفتر چه سئوالات اختصاصی کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

  برای دریافت دفترچه سئوالات عمومی کنکور گروه آزمایشی هنر سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

  برای دریافت دفترچه سئوالات اختصاصی کنکور گروه آزمایشی هنر سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور


  برای دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور گروه آزمایشی هنر سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور

   برای دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور

   برای دریافت دفترچه سئوالات عمومی کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

  برای دریافت دفترچه سئوالات اختصاصی کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

  برای دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور

  برای دریافت دفترچه سئوالات عمومی کنکور گروه آزمایشی زبانهای خارجی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

   


  برای دریافت دفترچه سئوالات اختصاصی کنکور گروه آزمایشی زبانهای خارجی ( زبان انگلیسی )سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

   

  برای دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور گروه آزمایشی زبانهای خارجی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور

   برای دریافت دفترچه سئوالات عمومی کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور

   برای دریافت دفترچه سئوالات اختصاصی کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت دفترچه سئوالات کنکور


   برای دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی سال 89 بر روی نوشته زیر کلیک کنید

  دریافت کلید پاسخنامه سئوالات کنکور

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۱۷ساعت 17:23  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  وزارت آموزش و پرورش، اولين دستگاه مجري آيين‌نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد و ايثارگر

  HTML clipboard وزارت آموزش و پرورش، اولين دستگاه مجري آيين‌نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد و ايثارگر
   مديركل اشتغال بنياد شهيد خبر داد:
   
   مديركل اشتغال و كارآفريني بنياد شهيد و امور ايثارگران از پيشتاز بودن وزارت آموزش و پرورش در اجراي آيين‌نامه ساماندهي امور اشتغال فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر خبر داد.
   
   
   به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از خبرگزاري ايسنا، علي حيدر شيرآوند، با بيان اينكه در حال حاضر بنياد شهيد در حال برگزاري جلسات مشترك با دستگاه‌هاي مختلف براي فراهم كردن هرچه بهتر زمينه اجراي اين مصوبه و رفع شبهات آيين‌نامه براي مسوولان دستگاه‌هاست، اظهار كرد: وزارت آموزش وپرورش اولين دستگاهي است كه براي اجراي اين‌آيين‌نامه با بنياد شهيد تعامل برقرار كرده است.
   
   وي ادامه داد: براساس اين آيين‌نامه، حداقل 25 درصد از كل استخدام امسال وزارت آموزش وپرورش سهم فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر است و در صورتي كه تعداد واجدان شرايط استخدام در خانواده بنياد شهيد، مازاد اين سهميه باشند، وزارت آموزش و پرورش موظف است كه به استخدام آنان نيز مبادرت كند.
   
   شيرآوند با اشاره به اينكه اين مصوبه در پايان سال گذشته به دستگاه‌ها ابلاغ شد، گفت: با توجه به برخورد به ايام نوروز، اين آيين‌نامه از آغاز ارديبهشت ماه امسال در دستوركار قرار گرفت و در اين مدت، تنها دستگاهي كه در راستاي اجراي آن اقدام كرده، وزارت آموزش و پرورش است.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۱۶ساعت 2:48  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  اعلام نتايج اوليه آزمون استخدامي آموزش وپرورش تا پايان هفته جاري

  اعلام نتايج اوليه آزمون استخدامي آموزش وپرورش

  وزير آموزش وپرورش خبرداد:

   

  دكترحاجي بابايي درحاشيه افتتاح سه هزار پايگاه تابستاني قرآني در شهر تهران گفت: تمام تلاش وزارت آموزش وپرورش اين است كه درصورت جمع بندي مراحل نهايي تا پايان هفته جاري نتايج اوليه آزمون استخدام اعلام گردد.

   

  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش : حاجي بابايي افزود: براي استخدام 40 هزار نفر، درمرحله اول آزمون سه برابر ظرفيت پذيرش مي شود كه حدود 120 هزار نفر خواهد بود كه درنيمه دوم تيرماه درمرحله دوم اين آزمون شركت خواهندكرد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۱۲ساعت 20:26  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  فرهنگ آموزش در ژاپن- دکتر ابوالفضل بختیاری

  آموزش ابتدايي محور سرنوشت ساز توسعه ملي ژاپن درآمدي بر فرهنگ آموزش در مدارس ژاپن
  دكتر ابوالفضل بختياري
  پژوهش هاي انجام شده درخصوص فرهنگ آموزش و فرهنگ مدارس ژاپني ها، اعجاب جهانيان را برانگيخته است. به طوري كه در چندين آزمون بين المللي (TIMSS تيمز)، آموزش و پرورش ژاپن جزو كشورهاي برتر جهان بوده است، همچنين مطالعات تطبيقي آموزش و پرورش نشان مي دهد كه آموزش و پرورش عمومي به ويژه دوره ابتدايي از كيفيت بسيار بالايي برخوردار است. «آزرا ووگل»
  (استاد دانشگاه هاروارد) كه حدود 20 سال در آنجا به مطالعه مشغول بوده مي نويسد: من از موفقيت هاي ژاپن طي دو دهه اخير شگفت زده شده بودم، از خودم مي پرسيدم چرا ژاپن، بي آنكه منابع طبيعي داشته باشد، تا اين حد در حل مشكلاتي كه براي جامعه آمريكا ناگشوده مانده موفق بوده است؟! اما به راستي راز موفقيت ژاپن در چيست و كدام ويژگي باعث شده تا بسياري از آگاهان، قرن بيست و يكم را «قرن ژاپن» بدانند و آن را كشور شماره 1 بشناسند؟
  ووگل (استاد دانشگاه هاروارد)، معتقد است نوسازي ژاپن از اواسط قرن نوزدهم (يعني عصر امپراتوري «مي جي» در سال 1868 آغاز شده و از اين زمان ژاپني ها به طور جدي با فرهنگ غرب آشنا شدند و از تركيب و تلفيق عناصر فرهنگي خود، فرهنگ نوين ژاپن را ساختند. روش ژاپني ها در اين تركيب فرهنگي، هشيارانه و آگاهانه بود. ژاپني ها تمدن و فرهنگ كهن خود را با دانش نوين درآميختند و فرهنگ كهن را دور نينداختند. حاصل اين آميزش بسيار اثربخش بود و فرهنگ ژاپن شكوفا شد. همچنين ويژگي ها همچون پشتكار، صبر و حوصله، انضباط دروني، حساسيت و احترام به ديگران، تأكيد بر كار گروهي (تيمي) در موفقيت آنها سهم داشته، ولي «ووگل» معتقد است: پيشرفت هاي ژاپني ها بيشتر دستاوردهاي ساختاري سازماني، سياستگذاري و برنامه ريزي درست آنهاست. شايد بتوان گفت «مديريت ژاپني» كه زبانزد جهانيان است در اين توفيق سهم بسزايي داشته است.
  بسياري از پژوهشگران علل توفيق ژاپن را به نظام آموزش و پرورش كارآ، با كيفيت و سرمايه گذاري زيادروي پرورش منابع انساني، سختكوشي و وفاداري افراد به سازمان هايي كه در آن كار مي كنند، احساس تعهد در جهت رشد و پيشرفت، فداكاري و آمادگي براي اصلاح نارسايي ها و اشتباهات خود، سازماندهي و مديريت بسيار خوب و كارساز نسبت مي دهند (هرمن كان)، همچنين برخي انديشمندان مي گويند: مردم ژاپن به آموزش و پروردن منابع انساني خود بسيار توجه و تأكيد دارند، برخي ديگر پژوهشگران جهش ژاپن را ناشي از ويژگي هاي فرهنگي خاص ژاپني ها مي دانند و برخي نويسندگان توانايي هاي ژاپني ها را براي «كار گروهي» كليد موفقيت آنها مي دانند.
  نظام آموزشي ابتدايي در ژاپن
  مدارس ابتدايي در ژاپن بسيار جالب و ديدني هستند، ساختار و نظام آموزش ابتدايي ژاپن به پرورش شخصيت كودك در اين دوره بسيار توجه دارند. فضاي فيزيكي مدارس ابتدايي بسيار مجهز و درخور توجه هست، به طوري كه اكثر مدارس ابتدايي در ژاپن استخر دارند و فضاي فيزيكي بسيار تميز و با طراوت هستند. اما چرا مدارس ابتدايي؟
  اكثر پژوهشگران آموزش و پرورش ژاپن، مدارس ابتدايي ژاپن را بسيار سرزنده، بزرگ، جالب و جاذب توصيف كرده اند، براي مثال «كومينگر» مي گويد:
  مدارس ابتدايي، گل سرسبد آموزش و پرورش ژاپن هستند. ژاپن در مقايسه با ايالات متحده آمريكا، سهم بيشتري از توليد ناخالص ملي خود را در مقاطع 12 سال تحصيلي (ابتدايي تا دبيرستان) و مقدار كم تري از آن را در آموزش دانشگاهي خويش، هزينه مي كند.
  در طول بيش از يكصد سال، رهبران و دولتمردان ژاپني به دوره آموزش ابتدايي به عنوان محوري سرنوشت ساز در توسعه ملي، نظر داشتند، چنان كه «آري نوري، موري»
  (معمار مدرنيزاسيون ژاپن) در سال 1885 مي نويسد: كشور ژاپن بايد از مقام سومي، به مقام دومي در جهان برسد و از آن رتبه به مقام اول دست يابد و نهايت هدف نيز بايد رهبري كل كشورهاي جهان باشد. به همين سبب بهترين راه براي نيل به آن هدف والا، صرف انرژي ملي براي ايجاد بنيادي مستحكم در آموزش دوره ابتدايي در اين كشور است.
  99 درصد دانش آموزان دوره ابتدايي در ژاپن در مدارس ابتدايي دولتي، در محل اقامت خود درس مي خوانند در اين دوره تحصيلات، آموزش رايگان است و فرزندان تمام ساكنان محل، اجازه ثبت نام دارند.
  در ژاپن 90 درصد دانش آموزان، كلاس دوازدهم را با موفقيت پشت سر مي گذرانند (اين نسبت در آمريكا 73 درصد و در اروپا 50 درصد است)
  ¤ اهميت بسيار زياد مردم و دولت ژاپن به آموزش و پرورش (دولت ژاپن بيشترين سهم از توليد ناخالص ملي را صرف دوره هاي آموزش پيش دبستاني و ابتدايي مي كند)
  ¤ تاكيد بر كارگروهي (تيمي)
  ¤ انعطاف فكري و نوپذيري نوسازي اعجاز آميز ژاپن
  ¤ نظام آموزشي كارآمد - كيفيت بالاي آموزش
  ¤ پشتكار، صبر و حوصله، انضباط دروني
  ¤ احترام به ديگران
  ¤ روح همكاري دسته جمعي
  ¤ انضباط و شوق به كار
  ¤ ثبات
  ¤ شوق يادگيري
  ¤ اخلاق كار و تلاش
  ¤در زمينه مديريت، ژاپني ها به رهبري جمعي گرايش دارند
  ¤ تاكيد بر جنبه كاربردي آموزش
  ¤ شيوه آموزش عملگرا، تاكيد بر آزمايش و پژوهش
  ¤ دانش آموزان در كارهاي مدرسه مشاركت فعال دارند (تعاون، همراهي گروهي)
  ¤مدرسه در ژاپن محل زندگي دانش آموزان است
  ¤ در مدارس سعي در بالابردن «اعتماد به نفس» فراگيران (دانش آموزان) است
  ¤ مدارس ژاپني تلاش براي رشد خلاقيت، رشد روحيه كارگروهي مي كنند
  ¤ بازي هاي آزاد در مدارس مورد توجه است
  ¤ مدارس ژاپني - بچه ها را براي زندگي در جامعه تربيت مي كند
  ¤ پرورش حس اعتماد به نفس
  ¤ شكوفائي خلاقيت
  ¤ مشاركت و درگيركردن بچه ها به صورت عملي
  ¤پرورش حس مسئوليت پذيري
  ¤ تاكيد بر رفاقت بين دانش آموزان به جاي رقابت
  ¤ تاكيد بر دوستي و همكاري بين بچه ها
  ¤ همكاري در نظافت مدرسه
  ¤ همكاري بسيار نزديك خانواده (اولياء) با مدرسه
  ¤ تاكيد بر دوستي و رفاقت در مدارس
  ¤ توجه به خودفرماني يا خود مديريتي
  ¤ تاكيد بر رشد اجتماعي سهم زيادي از آموزش در ژاپن به زندگي اجتماعي و رشد اجتماعي مي پردازد.
  ¤ ايجاد فرصت هاي مساوي براي همگان
  ¤ آموزش (پرورش) تمامي كودكان با يك روش
  ¤ معلمان مربي اند نه مستبد (معلم در نقش هادي و راهنما)
  ¤ در مدارس ژاپن تفريح و شادي ضروري است
  ¤ در مدارس با تفريح و شادي دانش آموزان را وارد به مشاركت و همكاري مي كنند
  ¤ درژاپن كلاسها به گروه هاي كوچك تقسيم مي شود.
  ¤ژايني ها كوشيده اند شادي و لذت را به فرايند يادگيري بياميزند.
  ¤ دركلاسهاي درسي ژاپن تعارض دشمني بين معلم و شاگرد وجود ندارد.
  ¤ هيچ دانش آموزي در ابتدايي مردود نمي شود- هيچ دانش آموزي ازمشاركت درفعاليت ها منع نمي شود
  ژاپني ها اعتقاد دارند تجربه ها، تأثير بلند مدت در رشد دارد لذا براي پرورش افراد تجارب مهم هستند
  ¤ برنامه درسي ملي دربردارنده راهكارهايي براي فعاليتهاي غيردرسي دانش آموزان مي باشد (برنامه نظافت مدرسه) از آنجا كه درمدارس ژاپني سرايداري وجود ندارد. پاكيزه نگه داشتن كلاسها، راهروها يا سرويس هاي بهداشتي زمين هاي بازي برعهده دانش آموزان است.
  نگارنده كه خود به مشاهده از مدارس ژاپن پرداخته، بسياري از دانش آموزان ابتدايي و پيش دبستاني را درحال نظافت كلاس و مدرسه ديده است. در يكي از مدارس ابتدايي دركيوتو و يك مركزپيش دبستاني درتوكيو شاهد دستمال كشيدن بچه ها در راهرو و كلاس بوده است.
  به زعم برخي پژوهشگران درمدارس ژاپن آموزش قلب ها و انديشه ها بچه ها مدنظر است.پژوهش لوئيس (1995)، نشانگر تجلي فرهنگ ژاپني در فرآيند آموزش و يادگيري در مدارس ژاپن است. و درمدارس به صورت حيرت انگيزي آموزش و يادگيري در قالب سناريوهاي فرهنگي مديريت مي شود و آموزش و پرورش ژاپن تا حدود زيادي فرهنگي است و مبتني بر فرهنگ ژاپني است.
  آموزش وپرورش ژاپن با همه محاسن كه مي تواند براي ما آموزنده باشد و از تجارب موفق درس گرفت ولي در دهه هاي اخير با مشكلاتي مواجه بوده كه منجربه تفكر و تعقل صاحبنظران علوم تربيتي ژاپن شده است از جمله Bullying(اذيت و آزار بچه ها) كمي انگيزه دانش آموزان براي درس نداشتن علاقه براي ادامه تحصيل (پرفسور نقي زاده)،عدم توجه به فرديت ]در ژاپن به كارگروهي و تيمي بسيار توجه مي شود- در نتيجه فرد و خواسته هاي فردي كمتر مورد توجه است[ موجب مشكلاتي شده است. كه درخور توجه است.
  ويژگي مهم فضاي فرهنگي مدارس ژاپن (دردوره ابتدايي) سرزندگي، شلوغي، شادابي، شادي و جار وجنجال كلاس است. معلمان ژاپني برخلاف همكاران خود در ساير كشورها تلاشي براي سكوت و ساكت و بي حركت نگه داشتن دانش آموزان خود نمي كنند. از آنجا كه دانش آموز مجاز است با بغل دستي خود صحبت كند براي تراشيدن مدادش از جا بلند شود يا پرده ها را بكشد. اين قبيل كارها، اختلال درنظم كلاس بشمار نمي رود.
  بنابراين نظم و انضباط تحميلي نيست و در نتيجه كلاسها نيز شلوغ و پرجار و جنجال است و اين امر از نظر معلمان، بي اشكال است.
  ===============================================

   

   

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۱۲ساعت 17:1  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  نيمه دوم تيرماه؛

   آزمون مرحله دوم استخدامي آموزش و پرورش  آزمون مرحله دوم استخدامی آموزش و پرورش نیمه دوم تیرماه برگزار می شود .

  وزیر آموزش و پرورش از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: آزمون مرحله دوم در نیمه دوم تیرماه برگزار می شود.

  حمید رضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در مرحله اول سه برابر ظرفیت یعنی 120 هزار نفر پذیرش می شوند که امکان شرکت در آزمون مرحله دوم را کسب می کنند.
  آزمون مرحله اول استخدامی وزارت آموزش و پرورش هفتم خرداد با شرکت حدود 650 هزار داوطلب برگزار شد و قرار است 40 هزار معلم از بین این افراد در آموزش و پرورش استخدام شوند.
  حاجی بابایی با بیان اینکه نتایج آزمون مرحله اول تا پایان هفته جاری اعلام می شود، افزود: نتایج از طریق سایت سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۴/۰۹ساعت 12:38  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  برنامه‌های تابستانی دارالقرآن آموزش‌وپرورش آران‌وبيدگل تشريح شد


  گروه خبرنگاران افتخاري / سیدجعفر فاطمی‌نوش‌آبادی: دارالقرآن آموزش‌وپرورش آران‌وبيدگل كلاس‌های تابستانی خود را در دو گروه ابتدايی و راهنمايی و متوسطه در رشته‌های مختلف برگزار می‌كند.

  «محسن عباسيان» مسئول دارالقرآن آموزش‌وپرورش شهرستان آران‌وبيدگل، در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اعلام اين خبر، برگزاری كلاس‌های تخصصی، ترتيل‌خوانی، تجويد، صوت و لحن، ترجمه و مفاهيم قرآن كريم را همراه با مسابقات حضوری و غيرحضوری، جوايز ارزنده و اردوهای تشويقی را از جمله فعاليت‌های مهم اين مركز برای پر كردن اوقات فراغت دانش‌آموزان ذكدر كرد.

  وی ادامه داد: شروع اين كلاس‌ها از هفته دوم تيرماه سال جاری بوده و دانش‌آموزان علاقه‌مند می‌توانند برای ثبت‌نام به دارالقرآن آموزش‌وپرورش آران‌‌وبيدگل واقع در جنب ستاد نماز جمعه مراجعه و يا با شماره تلفن 2732442 تماس بگيرند.

  مسئول دارالقرآن آموزش‌‌وپرورش شهرستان آران‌وبيدگل افزود: دارالقرآن آموزش‌وپرورش كلاس‌های تابستانی خود را در دو مقطع ابتدايی و راهنمايی و متوسطه برای دختران و پسران در رشته‌های مختلف برگزار می‌كند.

  وی يادآور شد: كلاس‌های دانش‌آموزان ابتدايی در رشته‌های روان‌خوانی و ترتيل، تجويد عمومی و مفاهيم عمومی برگزار می‌شود. محل تشكيل كلاس‌ها نيز دارالقرآن آموزش‌وپرورش آران‌وبيدگل و يكی از پايگاه‌های آموزش‌وپرورش دختران در پايگاه‌های شهيد مصطفی خمينی، ۲۲بهمن، شهيد صالحی،

   عباسيان:
  دارالقرآن آموزش‌وپرورش كلاس‌های تابستانی خود را در دو مقطع ابتدايی و راهنمايی و متوسطه برای دختران و پسران در رشته‌های مختلف برگزار می‌كند

  شهيد مفتح، امام زمان (عج) و شهيد خادمپور ۲، در نوش‌آباد دبستان شهيد سجادی و كانون شهيد ربانی‌زاده، در سفيد‌شهر طالقانی و پايگاه بسيج و محمد‌آباد شهيد نجفی‌تبار و شهيد استادی خواهد بود.

  عباسيان ادامه داد: كلاس‌های پسران نيز در پايگاه‌های چمران، مطهری و آزادگان برگزار می‌شود.

  وی درباره رشته‌های دانش‌آموزان راهنمايی و متوسطه نيز گفت: اين كلاس‌ها در رشته‌های صوت و لحن، ترتيل‌خوانی، تجويد و مفاهيم برگزار خواهد شد.

  عباسيان تصريح كرد: محل تشكيل كلاس‌ها دارالقرآن آموزش و پرورش آران و بيدگل و يكی از پايگاه‌های آموزش و پرورش خواهد بود. محل تشكيل كلاس‌ها نيز دارالقرآن آموزش‌وپرورش آران‌وبيدگل و يكی از پايگاه‌های آموزش‌وپرورش دختران در پايگاه‌های شهيد مصطفی خمينی، ۲۲بهمن، شهيد صالحی،

  شهيد مفتح، امام زمان (عج) و شهيد خادمپور ۲، در نوش‌آباد دبستان شهيد سجادی و كانون شهيد ربانی‌زاده، در سفيد‌شهر طالقانی و پايگاه بسيج و محمد‌آباد شهيد نجفی‌تبار و شهيد استادی خواهد بود. كلاس‌های پسران نيز در پايگاه‌های چمران، مطهری و آزادگان برگزار می‌شود.

  يادآور می‌شود، سطح اين كلاس‌ها در حد تخصصی است

  لینک این خبر در ایکنا:

  http://www.iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=595338
  + نوشته شده در  ۸۹/۰۳/۲۲ساعت 14:21  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  جشنواره وبلاگ‌نويسی «جهاد جهانی در محيط مجازی» برگزار می‌شود

  گروه خبرنگاران افتخاري / سیدجعفر فاطمی‌نوش‌آبادی: جشنواره وبلاگ‌نويسی «جهاد جهانی در محيط مجازی» با محوريت حجاب و عفاف، به همت كميته امور بانوان مديريت آموزش‌وپرورش شهرستان آران‌وبيدگل برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، «مولود اعظميان» مسئول كميته امور بانوان مديريت آموزش‌وپرورش شهرستان آران‌وبيدگل با اعلام اين خبر افزود: اين جشنواره با تمركز و گرايش موضوع فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، برگزار می‌شود.

  وی در ادامه با توجه به لزوم جهاد مجازی همراه با جهاد عملی برای رفع مظاهر بدحجابی، گفت: امروزه كه مظاهر تمدن جهان، خصوصاً پيشرفت‌ علوم، اذهان و قلوب‌ را مسخر كرده است، افراد و گروه‌های مغرض، يا كم‌اطلاع و يا ساده‌لوح به تحريك سياستمداران جهان‌خوار، می‌كوشند كه دين اسلام را مخالف و مخرب زندگی و پيشرفت معرفی كنند.

  اعظميان يادآور شد: از آن جمله اين تهمت ناروا كه اسلام زن را با حجاب از حقوقش محروم كرده و احترامی برای زن قائل نيست، در حاليكه اين دين اسلام بود كه برای اولين‌بار زن را به مقام ارجمندش رساند و حقوق حقه‌اش را بيان و به پاسداشت آنها تأكيد كرد.

  وی ادامه داد: به همين منظور برای حضور فعال همكاران فرهنگی وبلاگ‌نويس، مسابقه‌ای از طرف امور بانوان مديريت آموزش‌وپرورش آران‌وبيدگل برگزار می‌شود.

   محورهای مسابقه
  محورهای اين مسابقه شامل، چرا حجاب؛ حيا، عفت، مردان؛ ترويج فرهنگ حجاب و عفاف در بين نسل جوان؛ راهكارهای ترويج فرهنگ حجاب و عفاف؛ آيا حجاب مخصوص بانوان است، حجاب محدوديت يا مصونيت؛ حضرت فاطمه (س) الگوی حجاب؛ نقش معلمان در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب؛ فاطمه (س)، حجاب، دفاع از ولايت، لزوم حجاب و عفاف در جامعه و حجاب، سلامت فردی و اجتماعی است

  اعظميان اظهار كرد: محورهای اين مسابقه شامل، چرا حجاب؛ حيا، عفت، مردان؛ ترويج فرهنگ حجاب و عفاف در بين نسل جوان؛ راهكارهای ترويج فرهنگ حجاب و عفاف؛ آيا حجاب مخصوص بانوان است، حجاب محدوديت يا مصونيت؛ حضرت فاطمه (س) الگوی حجاب؛ نقش معلمان در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب؛ فاطمه (س)، حجاب، دفاع از ولايت، لزوم حجاب و عفاف در جامعه و حجاب، سلامت فردی و اجتماعی است.

  مسئول كميته امور بانوان مديريت آموزش‌وپرورش شهرستان آران‌وبيدگل، افزود: بررسی وبلاگ‌های شركت‌كننده در ابعاد فنی، محتوايی، پيوندها و به روز بودن، جلوه ظاهری و پست‌های توليدی وبلاگ‌نويس آن مورد بررسی داوران قرار حواهد گرفت.

  همچنين فعاليت وبلاگ‌ها به طور مستمر در خرداد، تير و مرداد ماه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و شركت‌كنندگان در انتخاب نوع سرويس‌دهنده وبلاگ آزاد خواهند بود.

  علاقه‌مندان برای شركت در مسابقه می‌توانند آدرس وبلاگ‌های خود را به پست الكترونيك

  Banovan1773@yahoo.com ارسال كرده و يا با مراجعه به وبلاگ امور بانوان آموزش‌وپرورش در قسمت نظرات آدرس وبلاگ خود را ذكر كنند.


  لینک حبر در ایکنا:

  http://www.iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=595337
  + نوشته شده در  ۸۹/۰۳/۲۲ساعت 13:0  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  برنامه‌هاي ستاد مركزي اسكان فرهنگيان مشهد و شهرستان‌هاي خراسان رضوي در تابستان 89 اعلام شد

  به نقل از ستاد مركز اسكان فرهنگيان مشهد و شهرستان‌هاي خراسان رضوي با توجه به نزديك شدن ايام تعطيلات تابستان، براي آن دسته از فرهنگيان شاغل در ادارات و آموزشگاه‌هاي تابعه كه قصد سفر به مشهد الرضا (ع) را داشته و متقاضي اسكان در مدارس مشهد هستند؛ و همچنين به منظور جلوگيري از بروز مشكلات احتمالي، رفاه و آسايش اين عزيزان و خانواده‌هاي آنان موارد زير به اطلاع مي‌رسد:

  1- پايگاه پذيرش زائرين فرهنگي و شعبات آن مجهز به سيستم يكسان در شبكه، با در اختيار داشتن اطلاعات كليه مدارس شهر مشهد از عصر روز يكشنبه مورخ 16/3/89 تا اواخر شهريور ماه داير و پاسخگوي فرهنگيان محترم مراجعه كننده خواهد بود.

  2- پذيرش افراد شخصاً با كارت شناسايي فرهنگي معتبر سال جاري امكان‌پذير بوده و همراه داشتن شناسنامه كليه همراهان الزامي است.

  3- تسهيلات اسكان صرفاً براي استفاده فرهنگيان و منسوبين درجه يك آنان (همسر و فرزندان، پدر و مادر) مي‌باشد.

  4- حضور شخص فرهنگي جهت دريافت مجوز اسكان در پايگاه‌هاي پذيرش زائر الزامي است و از همكاران درخواست مي‌شود از تحويل كارت به اقوام و دوستان جداً خودداري نمايند.

  5- پايگاه مركزي پذيرش زائرين فرهنگي جهت تنظيم قراردادهاي اردوئي فرهنگيان همه روزه (به جز روزهاي تعطيل) از ساعت 8 صبح لغايت 12 ظهر به صورت حضوري يا مكاتبه‌اي پاسخگو خواهد بود.

  متقاضيان اردوهاي فرهنگي مي‌توانند درخواست كتبي خود را با ذكر مشخصات اردو (تعداد نفر، تعداد اتاق موردنياز، تاريخ ورود و خروج، تعداد روز، نوع اردو «خانوادگي- مجردي» نام رابط، تلفن تماس و دورنگار) به شماره‌هاي 8517510-0511 و 2210011-0511 دورنگار نمايند.

  بديهي است پايگاه پذيرش پس از بررسي مشخصات آموزشگاه پيش‌بيني شده را كتباً به اطلاع رابط اردو خواهد رساند تا با واريزي وجه هزينه‌هاي مربوطه و اعلام به ستاد اسكان رزرو قطعي آموزشگاه انجام پذيرد. ضمناً پس از ورود اردو به مشهد و به هنگام دريافت مجوز اسكان از ستاد مركزي ارائه اصل فيش واريزي الزامي است.

  6- ضمن اعلام آمادگي كليه ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي جهت اسكان همكاران، آدرس پايگاه پذيرش زائرين فرهنگي و شعبات مربوطه در سطح شهر مشهد و همچنين ستادهاي اسكان ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي كه در مسير عبور شهر مشهد مي‌باشند، جهت استحضار به شرح ذيل اعلام مي‌گردد.

  الف- آدرس پايگاه‌ مركزي و شعبات ستاد اسكان زائرين فرهنگي مشهد مقدس در ايام تابستان 89

  رديف

  نام پايگاه

  آدرس

  تلفن

  1

  ثامن شعبه مركزي

  انتهاي خيابان امام رضا امام رضاي 66- آموزشگاه خيبر

  3412311-3440470

  2

  شعبه يك ثامن

  ايستگاه راه آهن

   

  3

  شعبه دو ثامن

  پايانه مسافربري

   

   

  ب- آدرس ستادهاي اسكان شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي

  رديف

  نام پايگاه

  آدرس

  تلفن

  1

  بجستان

  بلوار شريعتي- ميدان فردوسي- آموزشگاه شبانه‌روزي كمال تربيت

  05336224815

  2

  بردسكن

  بلوار امام رضا(ع)- ميدان آموزش و پرورش- مديريت آموزش و پرورش بردسكن

  05327221481

  7222700

  3

  تربت حيدريه

  چهار راه فرهنگ- مديريت آموزش و پرورش

  05312222067

  4

  چناران

  خيابان معلم- مديريت آموزش و پرورش

  05826223171

  5

  سبزوار

  بلوار سربداران- مقابل پايانه مسافربري- هنرستان محموديه خيامي- شماره 21

  05712242214

  2244010

  6

  قوچان

  خيابان شهيد مطهري- بعد از شركت نفت- مديريت آموزش و پرورش

  13-05812222011

  7

  كاشمر

  ميدان شهيد غلامي- جنب اداره آموزش و پرورش- خانه معلم

  05328238109

  3-8250381

  8

  كلات نادر

  خيابان امام خميني (ره)- كوچه بهشت- مديريت آموزش و پرورش

  60-05122722458

  9

  گناباد

  خيابان ناصرخسرو- مديريت آموزش و پرورش

  05337221818

  10

  نيشابور

  خيابان امام خميني (ره)- روبروي امام خميني (ره) 21- جنب بانك ملي شعبه عطار- اداره آموزش وپرورش

  05513334181

  3337991

  11

  داورزن

  بلوار امام رضا (ع)- روبروي سالن تربيت بدني- خوابگاه شبانه‌روزي امت

  05724223919

  7-  با توجه به تمهيدات بعمل آمده، پذيرش زائرين در پايگاه ثامن و شعبات اعلام شده شهر مشهد كه پاسخگوي همكاران خواهند بود، يادآوري مي‌شود: در ايام تعطيلات تابستان 89 ستاد اسكان زائرين واقع در خيابان امام رضا(ع) خيابان دانش غربي (محل پذيرش زائرين در سنوات گذشته) تعطيل است.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۳/۱۲ساعت 3:22  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  جزئيات محاسبه افزايش حقوق + هزينه هاى رفاهى کارمندان .

  هيات وزيران در جلسه عصر روز  - يکشنبه -  که به رياست دکتر حمدي نژاد،  تشکيل شد، ضريب حقوق کارکنان و مستخدمان دولت و ميزان افزايش حقوق بازنشستگان و وظيفه بگيران در سال 1389 را بنا بر پيشنهاد معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي تصويب کرد.

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، بر اساس مصوبه هيئت وزيران ضريب حقوق شاغلان مشمول قانون مديريت خدمات کشوري  و همچنين ضريب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال جاري 636 ريال، حداقل حقوق و فوق العاده هاي مستمر شاغلان و بازنشستگان، 310 هزار تومان و حداکثر حقوق آنان به ميزان 7 برابر يعني 2 ميليون و 170 هزار تومان تعيين شده است.

  در سال 1388 ضريب حقوق 600 ريال و حداقل حقوق 290 هزار تومان تعيين شده بود.

  مشروح مصوبه هيات دولت در جلسه عصر يکشنبه در خصوص ميزان افزايش ضرايب حقوقي کارکنان و مستخدمان دولت و ميزان افزايش حقوق بازنشستگان و وظيفه بگيران در سال 1389 بدين شرح است:

  1-ضريب حقوق سال 1389 اعضاي هيات علمي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و قضات به ميزان نه هزار وپنجاه ونه ريال (9059) تعيين مي شود.

  2-ضريب حقوق شاغلان مشمول قانون مديريت خدمات کشوري براي سال 1389 به ميزان ششصد و سي و شش (636)ريال تعيين مي شود.

  3-ضريب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلان پستهاي سياسي وزارت امور خارجه) براي سال 1389 به ميزان ششصد وسي وشش (636) ريال تعيين مي شود.

  4- سقف افزايش حقوق کارمندان دستگاههاي موضوع اجزاء "د" و "ه" بند (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1389 کل کشور از جمله نهادها و موسسات عمومي غير دولتي به ميزان شش درصد (6%) تعيين مي شود.

  5- عيدي پايان سال غير مشمولان قانون مديريت خدمات کشوري در سال 1389 به ميزان عيدي پايان سال مشمولان قانون ياد شده تعيين مي گردد.

  6-حداقل حقوق و فوق العاده هاي مستمر (شاغلان) موضوع تبصره ماده (76) قانون مديريت خدمات کشوري براي کارمندان دستگاههاي اجرايي مشمول اين قانون و ساير مشمولان ماده ياد شده به استثناء مشمولان بند (8) اين تصميم نامه در سال 1389 به ميزان سه ميليون يکصد هزار (3100000) ريال وحداکثر حقوق و فوق العاده هاي مستمر اين قبيل کارمندان هفت برابر حداقل ياد شده در اين بند تعيين مي شود .

  7- حداقل حقوق بازنشستگان و وظيفه بگيران و مشترکان صندوقهاي بازنشستگي کشوري ونيروهاي مسلح وساير صندوقهاي وابسته به دستگاههاي اجرايي به ميزان سه ميليون ويکصد هزار (3100000) ريال تعيين مي شود

  8-حقوق بازنششستگان و وظيفه بگيران و مشترکان صندوقهاي بازنشستگي کشوري و نيروهاي مسلح و ساير صندوقهاي وابسته به دستگاههاي اجرايي در سال 1389 به ميزان شش درصد(6%) نسبت به سال 1388 افزايش مي يابد.

  9-حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (کارکندان موضوع بند 3) و ساير نهادها و دستگاهها موضوع بند (3) اين تصميم نامه در سال 1389 به ميزان دو ميليون ويکصد وبيست هزار(2120000) ريال و حداکثر حقوق اين قبيل کامندان هفت برابر حداقل حقوق ياد شده در اين بند تعيين مي شود.

  10- پرداخت کمکهاي رفاهي مستقيم وغير مستقيم موضوع جزء (الف) بند (7)ماده واحده قانون بودجه سال 1389 کل کشور حداکثر به ميزان هشتاد درصد (80%) سقف عملکرد سال 1388 به شرح ذيل مجاز مي باشد:

  سقف قابل پرداخت براي هريک از کمک هزينه هاي مستقيم يا غير مستقيم غذاي روزانه در خصوص کارمنداني که ساعت کار آنها حداقل هشت ساعت در روز است، اياب وذهاب (سرويس رفت و آمد) کارمنداني که 44 ساعت در هفته کار مي کنند و از هر گونه سرويس سازماني استفاده نمي کنند در تهران و در شهرهاي داراي پانصد هزار نفر جمعيت وبالاتر، مهد کودک براي کارمندان اناث که داراي فرزند زير پنج سال هستند به ازاي هر کودک (حداکثر سه فرزند) و ساير کمکهاي مستقيم و غيرمستقيم با تشخيص بالاترين مقام دستگاه اجرايي يا مقام مجاز از طرف وي اعم از نقدي يا غير نقدي حداکثر تا ميزان ارقام مصوب سال 1388 از هر يک از اقلام ياد شده مجاز مي باشد.

  11- پرداخت فوق العاده اضافه کار ساعتي به کارمندان دستگاههاي اجرايي مشمول اين تصميم نامه حداکثر به ميزان عملکرد سال 1387 دستگاه مشروط به عدم تجاور از سقف اعتبار منظور شده در موافقت نامه همان سال مجاز مي باشد.

  12- فوق العاده ماموريت روزانه داخل کشور و کارمندان دستگاههاي اجرايي اين تصميم نامه که به عنوان مامور براي انجام وظيفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام مي شود و ناچار به توقف شبانه هستند تا ميزان حداقل حقوق و فوق العاده هاي مستمر در مورد مشمولان هر يک از بندهاي اين تصميم نامه به ماخذ يک بيست وپنجم و نسبت به مازاد آن به ماخد يک دويستم حداکثر به ميزان عملکرد سال 1387 و در چارچوب موافقت نامه مبادله شده حداکثر در سقف اعتبارات مصوب قابل پرداخت مي باشد.

  در اين جلسه عصر امروز هيئت وزيران همچنين تعدادي ديگر از پيشنهادات دستگاههاي اجرايي پس از بحث و بررسي به تصويب رسيد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۳/۱۱ساعت 0:39  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  پايان خردادماه؛ آخرين مهلت ارسال تجربيات قرآنی معلمان كشور


  گروه خبرنگاران افتخاري / سیدجعفر فاطمی‌نوش‌آبادی: دفتر گسترش فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت معاونت پرورشی و تربيت بدنی وزارت آموزش و پرورش تا پايان خردادماه تجربيات قرآنی معلمان كشور را دريافت می‌كند.


  به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، براساس فراخوان تجربيات قرآنی، اساتيد، مديران، معلمان، قاريان، حافظان و كليه علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌ها و ايده‌های خود را در قالب روش‌های نوين آموزشی، سطوح و منابع آموزشی مراكز دارالقرآن، ايده‌های برتر و عملياتی قرآن، تحول و جذابيت در مسابقات قرآن دانش‌آموزان، ساخت و ساز مراكز دارالقرآن را به آدرس دبيرخانه فراخوان ارسال كنند.

  زمان پايان مهلت دريافت طرح‌ها 5 خردادماه اعلام شده بود كه هم‌اكنون تا پايان خردادماه تمديد شده است.

  يادآوری می‌شود، «نخستين فراخوان تجربيات قرآنی» توسط دفتر گسترش فرهنگ نماز، قرآن و عترت معاونت پرورشی و تربيت بدنی وزارت متبوع و همكاری اداره‌كل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی و به منظور كيفيت‌بخشی به فعاليت‌های قرآنی در آموزش و پرورش با هدف گردآوری نظرات و پيشنهادات، تحقيق، بررسی و يافتن روش‌های نوين در جهت مهجوريت‌زدايی از قرآن كريم برگزار می‌شود.

  مؤسسات، فعالان قرآنی، قاريان، حافظان، اساتيد، مديران، معلمان، علاقه‌مندان و اقشار مختلف جامعه می­‌توانند طرح‌ها و ايده‌های خود را بر اساس محورهای اعلام شده، به دبيرخانه همايش ارسال كنند.

  دبيرخانه پس از انتخاب طرح‌های برگزيده و برتر، منتخبين را برای شركت در همايش «نخستين فراخوان تجربيات قرآنی» كه در تابستان 89 در جوار ملكوتی ثامن‌الحجج (ع)برگزار می‌شود، دعوت خواهد كرد.

  در اين همايش صاحب‌نظران و منتخبين طرح‌های برتر به صورت حضوری به تبيين طرح و ايده خود پرداخته و پس از ارزيابی هيأت داوران، طرح‌های موفق جهت اجراء در آموزش و پرورش، به مديريت‌های مربوطه ارجاع داده می‌شود و به صاحبان طرح‌های موفق هدايايی تقديم خواهد شد.

  اهداف برگزاری اين همايش از سوی دبيرخانه «جذب ديدگاه‌ها و طرح‌های فعالان قرآنی كشور با هدف مهجوريت‌زدائی از قرآن»، «تلاش در جهت جلوگيری از موازی‌كاری در فعاليت‌های قرآنی»، «بازنگری فعاليت‌های قرآنی آموزش و پرورش»، «شناسايی و جمع‌آوری طرح‌های مختلف در زمينه تعميق فعاليت‌های قرآنی»، «فراهم كردن زمينه شناسايی، پالايش و اجرای طرح‌های قرآنی افراد حقيقی و حقوقی (برون و درون سازمانی) در سطح آموزش و پرورش»، «تأسيس بانك تجربيات، طرح‌ها و ايده‌های قرآنی»، «بهره‌برداری از ظرفيت نهادها، مؤسسات و شخصيت‌های قرآنی» اعلام شده است.

  محورهای ارائه طرح و ايده عبارت است از: «ارائه روش‌های تدريس قرآن در سطوح مختلف به صورت كاملا هوشمند و با استفاده از امكانات كمك آموزشی به تفكيك پايه‌های تحصيلی و با در نظر گرفتن شرايط سنی. (در مدارس و مراكز دارالقرآن)»، «تنظيم مراحل آموزشی مراكز دارالقرآن» (به عنوان مثال در رشته قرائت: تنظيم مراحل با رعايت شرايط سنی و آموزشی دانش‌آموزان در تمام پايه‌های تحصيلی؛ در رشته حفظ: تنظيم مراحل آغازين و نحوه ادامه‌ آن و چگونگی مراحل پايانی حفظ و روش‌های تثبيت؛ در رشته ترجمه و مفاهيم: ارائه روش‌های جذاب، بديع و سهل در كمترين زمان ممكن با در نظر گرفتن شرايط سنی و تحصيلی فراگيران مخصوصا دانش‌آموزان و معلمان)؛ «تنظيم سرفصل‌ها و منابع آموزشی (به عنوان مثال تنظيم مدت زمان آموزش، اهداف آموزش، شرايط آموزشی و... در رشته‌های روخوانی و روان‌خوانی، تجويد، صوت و لحن، وقف و ابتدا، ترجمه و مفاهيم و حفظ)؛ «آموزش غيرحضوری قرآن در سطوح مختلف ويژه مناطق محروم»، «كيفيت‌بخشی مسابقات قرآن و معارف اسلامی» در زمينه‌های رشته‌های برگزاری، منابع، مراحل اجرا، نحوه اجرا (برگزاری مسابقات به صورت اينترنتی و... )، داوری مسابقات (به صورت الكترونيكی) و شركت‌كنندگان؛ «ساخت و ساز دارالقرآن‌ها» (به‌عنوان مثال تهيه نقشه با ساختار مناسب و معماری اسلامی و كاربری مشخص در متراژهای متفاوت و نحوه تأمين منابع مالی)؛ «ارتباط از طريق سامانه پيامك به منظور آموزش دانش‌آموزان و تبادل‌نظر با اساتيد قرآنی»، «نمايشنامه، سرود، كليپ، بلوتوث و... در زمينه پيام‌های قرآنی».

  علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌ها و ايده‌های خود را به صورت تايپ شده و در قالب لوح فشرده به آدرس دبيرخانه در مشهد مقدس، خيابان امام خمينی (ره)، سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی، كارشناسی قرآن و معارف اسلامی، كدپستی:9133714165 تا اول تيرماه ارسال كنند.

  همچنين برای كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند با شماره تلفن 05112235641 تماس بگيرند.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۳/۱۱ساعت 0:28  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  كارگاه حساب


  كارگاه حساب نام نرم افزاري است كه چهار عمل اصلي را به صورت نرم افزار و يك بازي شاد دانش آموزان را وادار به تمرين مي كند.

  اين برنامه از لينك زير دريافت نماييد.

  http://rahyar.persiangig.com/document/MathWorkroom.rar

  نرم افزار ضرب اعداد رياضي

  اين برنامه نوعي بازي است كه با روشي جديد (الكترونيكي) دانش آموزان را جذابيت بيشتري وادار مي كند كه ضرب اعداد را تمرين كنند. اين برنامه را از لينك زير دريافت نماييد.

  http://rahyarmath.persiangig.com/other/Number%27s%20Multiple_v2.0.0.rar

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۳۱ساعت 19:15  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  ورود به محل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۱۵ساعت 19:53  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  بيمه طلايي درمان كاركنان فرهنگي

  اطلاعيه
  همانگونه كه مطلع مي‌باشيد قرارداد بيمه طلايي درمان كاركنان فرهنگي و افراد تحت تكفل آنها با همت عالي مقام عالي وزارت در كليه استان‌هاي كشور با بيمه ايران منعقد گرديده است.

  براي رفع بعضي از ابهامات به وجود آمده توجه فرهنگيان محترم را به موارد زير و جدول تعهدات بيمه‌گر جلب مي‌نمايد.

  در صورتيكه هر يك از بيمه شدگان از دفترچه بيمه پايه (خدمات درماني يا تامين اجتماعي) همراه با كارت بيمه طلايي استفاده نمايند كليه هزينه‌ها توسط بيمه‌گر پرداخت خواهد شد و بيمه شدگان هيچ وجهي پرداخت نخواهند كرد اما چنانچه بيمه شدگان بنا به عللي مايل به استفاده از سهم خسارت درمان بيمه‌گر پايه نباشند و يا بيمه‌گر پايه از پرداخت هزينه به هر دليلي خودداري نمايد هزينه‌هاي درمان يبمه‌شدگان پس از كسر 20 درصد فرانشيز پرداخت خواهد شد.

  تعهدات

   

  سقف تعهدات

  توضيحات

   

  هزينه‌هاي بيمارستان

  جراحي هاي تخصصي

  بدون سقف

   

  درمان طبي و ساير اعمال جراحي

  بدون سقف

   

  زايمان (طبيعي، سزارين)

  000/000/10 ريال

   

  هزينه هاي درمان نازايي و ناباروري (هزينه هاي تشخيصي، درماني و دارويي)

  بدون سقف

   

  هزينه هاي پاراكلينيگي

  بدون سقف

   


   

  ويزيت پزشكان

  بدون سقف

  پرداخت تا سقف تعرفه‌هاي نظام پزشكي

  دارو و ملزومات دارويي

  بدون سقف

   

  هزينه هاي تهيه اعضاء طبيعي پيوندي

  بدون سقف

  با تاييد انجمن حمايتي مربوطه

  هزينه رفع عيوب انكساري چشم با حداقل درجه نقص بينايي 3 ديوپتر براي هر چشم

  000/000/3 ريال

   

  هزينه هاي پروتز

  بدون سقف

   

  عينك

  000/500 ريال

   

  دندانپزشكي (به استثناء هزينه هاي مربوط به ارتودنسي، ايمپلنت، دست دندان و اعمال زيبايي)

  هر نفر 000/000/2 ريال

   

  هزينه هاي اروتز

  بدون سقف

   

  آمبولانس

  داخل شهر 000/600 ريال

  خارج شهر 000/000/1 ريال

   

   

  õفرهنگيان مشمول بيمه طلايي فقط در موارد زير ملزم به پرداخت 20 درصد هزينه‌هاي درمان هستند:

  1- تحت پوشش هيچ يك از انواع بيمه پايه (خدمات درماني و تامين اجتماعي) نباشند.

  2-مراكز درماني مورد مراجعه بيمه شده، طرف قرارداد با بيمه پايه نباشد.

  شايان ذكر است در موارد فوق‌الذكر چنانچه بيمه شده تحت پوشش بيمه پايه باشد مي‌تواند با در دست داشتن رسيد پرداختي به مراكز بيمه مراجعه مبلغ پرداخت شده را دريافت نمايد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۱۴ساعت 10:52  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  سرود معلم ساخته مي شود

    طي تفاهم نامه‌اي مشترك بين آموزش و پرورش و فرهنگستان هنر

   براساس تفاهم نامه‌اي كه در روز چهارشنبه 15 ارديبهشت ماه سال جاري بين وزارت آموزش و پرورش و فرهنگستان هنر به امضا مي‌رسد، سرودي فاخر درخصوص مقام معلم ساخته مي‌شود.

   به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اسدا... اسدي گرمارودي، قائم مقام وزير در ستاد بزرگداشت مقام معلم گفت: در مراسم تجليل از معلمان نمونه كشوري كه باحضور رييس‌جمهور، مسوولان آموزش و پرورش و 3200 نفر از معلمان نمونه برگزار مي‌شود، تفاهم‌نامه‌اي بين وزارت آموزش و پرورش و فرهنگستان هنر با امضاي دكتر حاجي بابايي و استاد علي معلم پيرامون ساخت سرودي در بزرگداشت مقام معلم منعقد خواهد شد.

   وي خاطرنشان ساخت: در مناسبت‌هاي مختلفي كه به منظور تجليل و تكريم از مقام معلم به وجود مي‌آيد نياز به سرودي ويژه در ارتباط با معلم محسوس است.

   وي در خاتمه تصريح كرد: در نشستي كه با فرهنگستان هنر صورت پذيرفت، مقرر شد استاد معلم سرايش شعر معلم را با همكاري هنرمندان اين فرهنگستان در سال ۸۹ تهيه و ارائه كند . 

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۸ساعت 20:21  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  شرايط لازم براي استخدام معلمان حق التدريس با اولويت در دوره ابتدايي اعلام شد

   رئيس مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري وزارت آموزش و پرورش:

   به دنبال اجرايي نمودن قانون تعيين تكليف استخدام معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي در وزارت آموزش و پرورش، شرايط لازم براي استخدام اين افراد اعلام شد.

   به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اسدا... اسدي گرمارودي، رئيس مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام مطلب فوق، شرايط لازم استخدام اين افراد را به شرح زير اعلام كرد:

   1- معلمان حق‌التدريس كد دار با مدرك كارشناسي و بالاتر با حداقل 4 سال سابقه تدريس مستمر، شاغل بودن تا پايان سال تحصيلي 1388-1387 و داشتن ميانگين حداقل 12 ساعت تدريس در هفته در چهار سال گذشته.

   2- معلمان حق‌التدريس كد دار با مدرك كارداني و حداقل 5 سال سابقه تدريس مستمر، شاغل بودن تا پايان سال تحصيلي 1388-1387 و داشتن ميانگين حداقل 12 ساعت تدريس در هفته در پنج سال گذشته.

   3- معلمان حق‌التدريس كد دار با مدرك ديپلم (اولويت با معلمان كوچ‌رو و مناطق محروم است) با حداقل 7 سال سابقه تدريس مستمر، شاغل بودن تا پايان سال تحصيلي 1388-1387 و داشتن ميانگين حداقل 24 ساعت تدريس در هفته در هفت سال گذشته.

   4- آموزشياران نهضت سوادآموزي كه بعد از تاريخ 8/8/1380 در نهضت سوادآموزي داراي بيش از 60 ماه سابقه خدمت باشند به شرط شاغل بودن در نهضت سوادآموزي و داشتن حداقل مدرك كارداني با اولويت رشته‌هاي مرتبط و مدرك تحصيلي بالاتر و سنوات خدمت در صورت داشتن مدرك كارشناسي و بالاتر

   شايان ذكر است در اجراي قانون فوق، وزارت آموزش و پرورش از بين واجدين شرايط بر حسب بالاترين سنوات خدمت و ميانگين تدريس هفتگي، 26000 نفر (400 نفر شاغلين كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ، 3000 نفر آموزشيار نهضت سوادآموزي و 22600 نفر از معلمان حق‌التدريس كددار) را صرفاً براي خدمت در دوره ابتدايي به استخدام درمي‌آورد.

   به همين منظور حسب دستور وزير محترم آموزش و پرورش در راستاي شفاف سازي و جلوگيري از تضييع حقوق معلمان محترم حق‌التدريس، اسامي تمامي معلمان حق التدريس كد دار واجد شرايط براي انتخاب اولويت‌هاي استخدامي در سال جاري به تفكيك استان‌، منطقه خدمت و سنوات تدريس در سايت www.medu.ir/meduDocs/tadrisدرج گرديده است (اسامي آموزشياران واجد شرايط استخدام از طريق نهضت سوادآموزي اعلام مي‌گردد.)

   

  افراد ذي‌نفع ضمن دقت در ليست اعلام شده در صورت وجود مشاهده هرگونه مغايرت و اعلام آن در سايت، لازم است مراتب را به صورت مكتوب به امور اداري اداره كل آموزش و پرورش استان مربوطه اطلاع داده و تا حصول نتيجه كار را دنبال نمايند. امور اداري ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها نيز موظفند ضمن رسيدگي سريع به اعتراضات احتمالي به نحوي كه هيچ اعتراضي باقي نماند در اولين فرصت نتايج را در پايگاه اطلاعات آماري وزارت آموزش و پرورش ثبت نمايند.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۸ساعت 11:20  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  استخدام 26 هزار معلم حق‌التدريس با اولويت اشتغال در دوره‌ي ابتدايي

  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حميدرضا حاجي بابايي، وزير آموزش و پرورش در گردهمايي مديران كل و معاونان آموزش متوسطه استان‌هاي سراسر كشور گفت: از 26 هزار معلمي كه به استخدام وزارت آموزش و پرورش در خواهند  آمد، 22600  هزار نفر شاغلين حق‌التدريس كد دار، 3000 نفر آموزش‌ِيار نهضت سوادآموزي و 400 نفر شاغلين كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مي‌باشند.

   

   وي، با بيان اينكه اين معلمان حق‌التدريس بايد در دوره ابتدايي تدريس كنند، ادامه داد: در برخي موارد خاص و در صورت داشتن تخصص لازم  به شرط نياز و تاييد استان مي‌توان در دوره متوسطه نيز از نيروهاي جديدالاستخدام بهره جست.

   

   وزير آموزش و پرورش آزمون استخدام 40 هزار نفر را آزموني پاك دانست و اظهار داشت: با تقويت مركز سنجش آموزش و پرورش اين مركز آمادگي برگزاري آزمون‌هايي با جمعيت ميليوني را نيز دارا مي‌باشد.

   

   دكتر حاجي بابايي ايجاد مجتمع‌هاي آموزشي را يك انقلاب آموزشي در نظام تعليم و تربيت دانست و افزود: با اين روش خدمات‌رساني آموزشي به روستاها و مناطق محروم افزايش خواهد يافت.

   

   وزير آموزش و پرورش در ادامه خاطرنشان ساخت: ثبت‌نام در آزمون استخدامي آموزش و پرورش از 12 ارديبهشت‌ماه آغاز مي‌شود و داوطلبان با رويت آگهي استخدام در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام  اقدام نمايند.

   

   شايان ذكر است؛ مرحله نخست آزمون استخدامي 40 هزار معلم در 7 خرداد برگزار مي‌شود و افراد برگزيده پس از گذراندن آزمون تخصصي و مصاحبه به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد.

   

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۸ساعت 11:19  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  شرايط لازم براي استخدام معلمان حق التدريس اعلام شد

  رئيس مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري وزارت آموزش و پرورش:
  به دنبال اجرايي نمودن قانون تعيين تكليف استخدام معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي در وزارت آموزش و پرورش، شرايط لازم براي استخدام اين افراد اعلام شد.

  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اسدا... اسدي گرمارودي، رئيس مركز آموزش نيروي انساني، آمار و فناوري وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام مطلب فوق، شرايط لازم استخدام اين افراد را به شرح زير اعلام كرد:

  1- معلمان حق‌التدريس كد دار با مدرك كارشناسي و بالاتر با حداقل 4 سال سابقه تدريس مستمر، شاغل بودن تا پايان سال تحصيلي 1388-1387 و داشتن ميانگين حداقل 12 ساعت تدريس در هفته در چهار سال گذشته.

  2- معلمان حق‌التدريس كد دار با مدرك كارداني و حداقل 5 سال سابقه تدريس مستمر، شاغل بودن تا پايان سال تحصيلي 1388-1387 و داشتن ميانگين حداقل 12 ساعت تدريس در هفته در پنج سال گذشته.

  3- معلمان حق‌التدريس كد دار با مدرك ديپلم (اولويت با معلمان كوچ‌رو و مناطق محروم است) با حداقل 7 سال سابقه تدريس مستمر، شاغل بودن تا پايان سال تحصيلي 1388-1387 و داشتن ميانگين حداقل 24 ساعت تدريس در هفته در هفت سال گذشته.

  4- آموزشياران نهضت سوادآموزي كه بعد از تاريخ 8/8/1380 در نهضت سوادآموزي داراي بيش از 60 ماه سابقه خدمت باشند به شرط شاغل بودن در نهضت سوادآموزي و داشتن حداقل مدرك كارداني با اولويت رشته‌هاي مرتبط و مدرك تحصيلي بالاتر و سنوات خدمت در صورت داشتن مدرك كارشناسي و بالاتر

  شايان ذكر است در اجراي قانون فوق، وزارت آموزش و پرورش از بين واجدين شرايط بر حسب بالاترين سنوات خدمت و ميانگين تدريس هفتگي، 26000 نفر (400 نفر شاغلين كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ، 3000 نفر آموزشيار نهضت سوادآموزي و 22600 نفر از معلمان حق‌التدريس كددار) را صرفاً براي خدمت در دوره ابتدايي به استخدام درمي‌آورد.

  به همين منظور حسب دستور وزير محترم آموزش و پرورش در راستاي شفاف سازي و جلوگيري از تضييع حقوق معلمان محترم حق‌التدريس، اسامي تمامي معلمان حق التدريس كد دار واجد شرايط براي انتخاب اولويت‌هاي استخدامي در سال جاري به تفكيك استان‌، منطقه خدمت و سنوات تدريس در سايت www.medu.ir/meduDocs/tadrisدرج گرديده است (اسامي آموزشياران واجد شرايط استخدام از طريق نهضت سوادآموزي اعلام مي‌گردد.)

  افراد ذي‌نفع ضمن دقت در ليست اعلام شده در صورت وجود مشاهده هرگونه مغايرت و اعلام آن در سايت، لازم است مراتب را به صورت مكتوب به امور اداري اداره كل آموزش و پرورش استان مربوطه اطلاع داده و تا حصول نتيجه كار را دنبال نمايند. امور اداري ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها نيز موظفند ضمن رسيدگي سريع به اعتراضات احتمالي به نحوي كه هيچ اعتراضي باقي نماند در اولين فرصت نتايج را در پايگاه اطلاعات آماري وزارت آموزش و پرورش ثبت نمايند.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۷ساعت 13:17  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  اسامي معلمان نمونه منطقه اي شهرستان آران وبيدگل89-88

  ضمن گراميداشت هفته مقام معلم وياد استادشهيدمرتضي مطهري،  به استناد نامه شماره 4840/620-1/2/89 سازمان آموزش و‍رورش استان اصفهان ، اسامي معلمان نمونه منطقه اي شهرستان آران وبيدگل براساس سهيمه اختصاص يافته به شرح ذيل اعلام مي گردد:

  رديف

  نام ونام خانوادگي

  دوره تحصيلي

  گروه

  مدرسه

  1

  عليا فخري

  ابتدايي

  پايه اول وپيش دبستاني

  آزادي

  2

  رحمت الله صبوري

  ابتدايي

  پايه دوم وسوم

  شهيد دشتباني

  3

  فاطمه غفورزاده

  ابتدايي

  پايه چهارم وپنجم

  هاجر

  4

  علي غربالي

  ابتدايي

  مدير آموزگار وچند پايه

  شهيد قندي يزدلان

  5

  معصومه خدمتي

  ابتدايي

  امور پرورشي

  شهيد خادم پور1

  6

  محبوبه خندان پور

  راهنمايي

  علوم تربيتي ومعارف اسلامي

  شهيد مصطفي خميني

  7

  سادات كحال

  راهنمايي

  علوم انساني

  شهيدان جندقيان

  8

  اعظم فيروزي

  راهنمايي

  علوم پايه

  ادب

  9

  زهرارزاقيان

  راهنمايي

  حرفه وفن

  شهداي ابوزيدآباد

  10

  عليرضا ارباب پور

  متوسطه

  علوم تربيتي

  شهيدحسن خدمتي

  11

  حسين بصيرت

  متوسطه

  علوم انساني

  امام حسين (ع)

  12

  حسين ذاكري

  متوسطه

  علوم پايه

  سعدي

  13

  الهه امينيان

  متوسطه

  فني حرفه اي

  پروين اعتصامي

  14

  ناهيد رزاقي زاده

  تمام دوره ها

  معاونين

  شهيد شمس الدين

   

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۶ساعت 18:44  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  استخدام جدید در آموزش و پرورش=جذب نیروهای حق التدریس

  وزير آموزش و پرورش اعلام كرد:

  دكتر حاجي بابايي وزير آموزش وپرورش گفت: احكام استخدام رسمي معلمان حق التدريس كه به مجموعه معلمان رسمي اضافه مي‌شوند از ابتداي سال 89 صادر مي‌شود.

   

  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، دكتر حاجي بابايي با اعلام استخدام 26۰۰۰ نفر از معلمان حق‌التدريس در سال جاري، گفت: طبق مصوبه مجلس شوراي اسلامي آموزش و پرورش موظف به استخدام اين تعداد از معلمان حق التدريس شاغل در سراسر كشور مي‌باشد.

  وي در مورد استخدام 000/40 نفر معلم از طريق آزمون ورودي گفت: داوطلبان با رويت آگهي استخدام در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار از 12 ارديبهشت مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.

  دكتر حاجي بابايي ادامه داد: مرحله اول آزمون در هفتم خرداد ماه برگزار مي‌شود كه افراد برگزيده پس از گذراندن آزمون تخصصي و مصاحبه به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

  وي به كليه داوطلبان اطمينان و در اين آزمون در سلامت كامل برگزار مي‌شود و افراد براساس لياقت و تخصص جذب خواهند شد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۶ساعت 18:37  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  نفر نيروي انساني متخصص از طريق آزمون به استخدام وزارت آموزش و پرورش در مي‌آيند.

  معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش:

  معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش گفت: 6300 نفر نيروي انساني متخصص از طريق آزمون به استخدام وزارت آموزش و پرورش در مي‌آيند.


   

  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، سحرخيز، معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش كه در همايش مديران منتخب هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش سراسر كشور سخن مي‌گفت درخصوص استخدام نيروي انساني به منظور تامين نيروي متخصص در رشته‌هاي فني حرفه‌اي و كاردانش اعلام كرد: اين افراد از طريق آزمون سال تحصيلي 90 -1389 استخدام و جذب آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش خواهند شد.

  وي در ادامه افزود: توسعه‌ي آموزش‌هاي نظري محدود مي‌شود و به ظرفيت آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش افزوده خواهد شد.

  سحرخيز در پايان خاطرنشان ساخت: اولويت ساخت‌وساز در سال جاري با هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش مي‌باشد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۶ساعت 17:49  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  وزير آموزش و پرورش معلمان نمونه سراسر كشور را مورد تقدير قرار مي‌دهد

  وزير آموزش و پرورش معلمان نمونه سراسر كشور را مورد تقدير قرار مي‌دهد

  فرهادي رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش:

  همه معلمان نمونه در سطح كشور براي اولين بار توسط دكتر حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش مورد تقدير قرار خواهند گرفت.

  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، علي فرهادي، رئيس اين مركز تعداد معلمان نمونه را به تفكيك منطقه، استان و كشور اعلام كرد وگفت: در سال تحصيلي 89-88 ، 7930 نفر معلم نمونه‌ي منطقه‌اي، 860 نفر معلم نمونه‌ي استاني و 190 نفر معلم نمونه‌ي كشوري خواهيم داشت.

  وي با اشاره به تعداد كل معلمان نمونه در سطح كشور كه 8980 نفر مي‌باشد، اظهار داشت: تعداد نمونه‌هاي كشوري به تناسب تعداد معلمان واجد شرايط تا 15000 نفر 4 سهميه و به ازاي هر ده هزار نفر اضافه، يك نفر به سهميه افزوده شده است. تعداد نمونه‌هاي استاني متناسب با تعداد مناطق آموزشي هر استان و تعداد نمونه‌هاي منطقه‌اي يك درصد آمار معلمان واجد شرايط تعيين شده است.

  براساس اين گزارش، توزيع سهميه‌هاي فوق‌الذكر توسط ستاد استان انجام مي‌پذيرد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۶ساعت 17:47  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  شوراي عالي بيمه طي نشستي؛بيمه طلايي فرهنگيان را تصويب كرد

  شوراي عالي بيمه طي نشستي؛

   بيمه طلايي فرهنگيان را تصويب كرد  

  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، شوراي عالي بيمه متشكل از وزير بهداشت، وزير آموزش و پرورش، وزير رفاه و تامين اجتماعي به همراه اعضاء اين شورا طرح بيمه طلايي فرهنگيان را مورد تاييد و تصويب قرار داد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۱/۳۱ساعت 16:31  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  برگزاري دوره‌هاي آموزش مدرسان دوره ابتدايي در سال همت مضاعف

  معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش گفت: در سال «همت مضاعف، كار مضاعف» طرح آموزش مدرسان دوره ابتدايي براي افزايش كيفيت فعاليت نيروي انساني دبستان‌ها اجرا مي‌شود.

  فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص اهم فعاليت‌هاي معاونت آموزش ابتدايي در سال «همت مضاعف، كار مضاعف» اظهار داشت: اصلي‌ترين عامل مؤفقيت هر سازماني نيروي‌انساني آن است.
  وي اضافه كرد: معاونت ابتدايي وزارت آموزش و پرورش براي اينكه بتواند در سال جاري به اهداف آموزش ابتدايي كه همان تربيت عبد صالح و رسيدن به حيات طيبه بوده برسد بايد نيروهاي ‌انساني با كيفيت تربيت كند.
  قربان با بيان اينكه اگر سازماني براي تمامي نيرو‌هاي خود امكانات لازم را فراهم كند اما نيروي‌انساني باكيفيت نداشته باشد، قطعاً به اهدافش نخواهد رسيد، ادامه داد: نظام تعليم و تربيت براي داشتن نيروي انساني با كيفيت بايد برنامه‌هاي متعددي را برنامه‌ريزي‌ كند تا بتواند به اهداف متعالي خود برسد.
  وي افزود: معاونت آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش براي رسيدن به نيروي‌انساني با‌كيفيت از تمامي استان‌هاي كشور يك يا 2 مدرس را براي آموزش مربيان دوره ابتدايي آموزش خواهد داد.
  قربان با بيان اينكه تعداد مدرسان دوره ابتدايي استان‌هاي كشور بيش از 50 نفر هستند، بيان كرد: اين تعداد از مدرسان به استان‌هاي خود رفته و به تربيت نيروي انساني در دوره ابتدايي مي‌پردازند.
  معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش گفت: اگر نظام تعليم و تربيت داراي نيروهايي با كيفيت باشد، قطعأ به بهره‌وري‌هاي خوبي خواهد رسيد.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۱/۲۳ساعت 18:5  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  استخدام جدید در آموزش و پرورش

  وزیر آموزش و پرورش گفت: فراخوان آزمون استخدامی 40 هزار نیرو در آموزش و پرورش یک تا دو هفته دیگر اعلام می شود.

  به گزارش مهر، حمیدرضا حاجی بابایی صبح روز شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی با معاونان وزارتخانه و روسای سازمانهای آموزش و پرورش استانها، در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این آزمون به صورت هماهنگ در کل کشور به صورت دو مرحله ای برگزار می شود و استانها می توانند سه برابر سهمیه ای که برای آنها تعیین می کنیم آزمون برگزار کنند.

  وی گفت: پس از برگزاری آزمون مرحله دوم که به شکل تخصصی برگزار می شود، از پذیرفته شدگان مصاحبه ای برای ارزیابی ویژگی های ظاهری و شرایط علمی برگزار می شود.

  وزیر آموزش و پرورش درباره رشته های مورد نیاز این وزارتخانه گفت: 20 هزار مربی ورزش، 10 هزار مشاوره و 10 هزار نیروی متخصص برای قسمتهای گوناگون آموزش و پرورش به ویژه هنرستانها از طریق برگزاری این آزمون جذب می شوند.

  شهرستانها در اولویت استخدام نیرو

  حاجی بابایی با بیان اینکه شهرستانها از اولویت بیشتری برای استخدام نیرو برخورداراند، ادامه داد: پس از برگزاری آزمون آموزشهای کوتاه مدت را برای پذیرفته شدگان در تابستان برگزار می کنیم.

  وی درباره زمان برگزاری آزمون استخدام 40 هزار نیرو در آموزش و پرورش تصریح کرد: این آزمون تا پایان خرداد ماه برگزار شده و فراخوان آن همراه با سهمیه استانها، رشته ها و مدارک مورد نیاز از طریق روزنامه های کثیرالانتشار اعلام خواهد شد.

  حاجی بابایی از اتمام آیین نامه استخدامی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: برای تدوین این آیین نامه با سختیهایی مواجه شدیم چرا که باید نیاز استانها را به درستی و با دقت مورد ارزیابی قرار می دادیم که کار بسیار سنگینی بود.

  کارشناسی، حداقل مدرک برای شرکت در آزمون استخدامی

  وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره "مدرک تحصیلی شرکت کنندگان در آزمون" نیز، اظهار داشت: حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت در آزمون لیسانس بوده اما براساس قانون مدیریت خدمات کشوری، در مناطق بسیار دور و محروم می توانیم به صورت استثنا از افراد با مدرک کاردانی آزمون بگیریم.

  خانواده شهدا در الویت استخدام

  وی با بیان اینکه خانواده شهدا نیز در اولویت استخدام ها قرار خواهند گرفت، افزود: خانواده شهدا می توانند با مدرک دیپلم و کاردانی اما در رشته های تخصصی در آزمون شرکت کنند.

  منابع آزمون مشخص نیست

  وزیر آموزش و پرورش افزود: منابع آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.

  وی درباره تعیین و تکلیف نیروهای آزادی که طی سال جاری در مدارس به کارگرفته شده اند گفت: براساس مصوبه مجلس، از این پس آموزش و پرورش هیچ نیرویی را به شکل آزاد استخدام نخواهد کرد و برگزاری آزمون استخدامی در سال جاری فرصت خوبی است که این دسته از معلمان نیز در آن شرکت کرده تا بتوانند با کسب امتیاز لازم به شکل قانونی وارد آموزش و پرورش شوند.

  شرایط استخدام 26 هزار معلم حق التدریسی

  حاجی بابایی در پاسخ به سئوالی مبنی بر " زمان استخدام معلمان حق التدریس" نیز اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس، باید 120 هزار معلم حق التدریسی استخدام شوند که طبق شرایط اعلام شده، تمامی معلمان حق التدریس که تا 15 مهر سال 1387 با مدرک لیسانس چهار سال سابقه، کاردانی پنج سال و دیپلم هفت سال سابقه کار در آموزش و پرورش را دارند، استخدام خواهند شد که البته آنها نیز باید در آموزشهای کوتاه مدت تابستان امسال شرکت کنند.

  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دستورالعمل نیروی انسانی گفت: پیش بینی ما این است که تا پایان مرداد ماه این ساماندهی در همه مدارس کشور صورت گیرد تا برای اول مهر سال 89 با مشکل کمبود معلم مواجه نشویم.

  + نوشته شده در  ۸۹/۰۱/۲۳ساعت 18:3  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  معلمان دوره‌ ابتدايي براي مهر 89 آموزش ويژه مي‌بينند

  معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش از اعزام مدرسان آموزش‌ديده دوره‌هاي ابتدايي به استان‌ها براي آموزش نيروهاي انساني در آينده نزديك خبر داد.

  فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر گفت: در راستاي اهدافي كه براي دوره‌هاي ابتدايي تدوين شده است، استان‌ها بايد يك تا دو معلم را به وزارتخانه معرفي كنند و اين معلمان پس از گذراندن دوره‌هاي آموزش به استان‌هاي خود بازگشته و به مدرسان استان‌ها آموزش‌هاي لازم را ارائه ‌كنند.

  وي افزود: اين معلمان تا اوايل تابستان آموزش‌هاي لازم را خواهند ديد تا با اعزام آن‌ها به استان‌ها تمامي معلمان از اين آموزش‌هاي جديد و ويژه برخوردار شوند و مهر 89 با آمادگي در كلاس‌هاي درس حضور يابند.

  معا.ون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش تصريح كرد: اين برنامه ابتدا به صورت كوتاه مدت و سپس به صورت بلند مدت اجرا خواهد شد.

  قربان تاكيد كرد: در حال حاضر مهمترين ويژگي هر سازماني، نيروي انساني آن است، اگر هر سازماني نيروي انساني توانمندي داشته باشد، قطعا سازمان را به اهداف خود خواهد رساند.

  قربان در پايان خاطرنشان كرد: يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي امسال وزارت آموزش و پرورش در دوره ابتدايي نيز توانمندسازي نيروهاي انساني است تا بتوانيم به مدرسه بهره‌ور كه يكي از اهداف اساسي و اصلي آموزش و پرورش است، دست يابيم.
  + نوشته شده در  ۸۹/۰۱/۲۳ساعت 18:3  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  اساس و زير بناي كار آموزش از دوره ي ابتدايي شكل مي گيرد
  در بيانيه سر گروه هاي مديران مدارس دوره هاي تحصيلي استان هاي كشور آمده است :


  به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، در مراسم پاياني همايش سرگروه‌هاي مديران مدارس دوره هاي تحصيلي استان هاي كشور ، بيانيه ي مشتركي از سوي سرگروه هاي مديران مدارس دوره هاي تحصيلي استان هاي كشور صادر شد .
  در اين بيانيه كه با درود و تحيت به ارواح طيبه شهدا و امام راحل ( ره ) آغاز شده ، آمده است :

  اگر قرار است پيشرفتي در جامعه حاصل شود بايد اين كار از مدرسه آغاز گردد و اگر قرار است از مدرسه شروع شود بايد از مدير مدرسه كه سكان دار اصلي نظام تعليم و تربيت است ، آغاز گردد.

  بر اساس اين گزارش در بخش ديگري از اين بيانيه ضمن اشاره به حساسيت و اهميت مديريت هاي آموزشگاهي ، مديريت در دوره ابتدايي حساس ترين و با اهميت ترين مديريت هاي آموزشگاهي شمرده شده است .

  در پايان اين بيانيه به پاره اي از مشكلات وكمبودهايي كه در مدارس استان هاي كشور وجوددارد، اشاره شده و پيشنهادهايي نيز براي بهبود وضعيت موجود ارائه گرديده است .

  برخي از اين مشكلات و كمبودها عبارتند از : محروميت اكثر مدارس از امكانات و تجهيزات آموزشي و آزمايشگاهي ، عدم آموزش مديران با توجه به تغييرات كتب درسي دوره ابتدايي ، كمبود نيروي انساني متخصص ، مشكلات ناشي از ساز وكار اجراي طرح توصيفي در كلاس هاي چند پايه و ...

  برخي از پيشنهادها نيز از قرار زير مي باشد:

  تقويت راه هاي خودباوري در مديران دوره ي ابتدايي ، پرورش معلمان متخصص و شايسته ، تفويض قدرت مانور بيشتر به مديران با توجه به مديريت مدرسه محور ، طراحي و معرفي يك سايت براي اجراي بهينه طرح توصيفي و ....

   

  + نوشته شده در  ۸۸/۱۲/۱۸ساعت 1:10  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  شرح وظایف مدیران واحدهای آموزشی

  فرم ع 23 ( 4 ـ 74 ) ت 2 سازمان مديريت برنامه ريزي كشور

  1 ـ  وزارت / مؤسسه : آموزش و پرورش

  2 ـ  واحد سازماني : مديريت / اداره آموزش و پرورش

  3 ـ  محل جغرافيايي خدمت :ايذه

  4 ـ  عنوان / پست شغل :  مدير واحد آموزشي

  5 ـ  نوع پست / شغل :                           ثابت / مستمر / موقت

  6 ـ  نام و نام خانوادگي شاغل :

  7 ـ  وظايف پست / شغل فوق الذكر بر اساس وظايف واحد سازماني كه در تاريخ ............................... به تأييد سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور رسيده است به شرح زير تعيين مي گردد

  شاغل اين پست با رعايت موازين شرعي و طبق مقررات اداري و مالي وظايف زير را تحت نظارت مسئول مربوطه انجام مي دهد :

  الف )  فعاليت هاي آموزشي و پرورشي : (  برنامه ريزي ـ سازماندهي )

  1 ـ  تشكيل شوراها به ويژه شوراي معلمان ، شوراي مدرسه ، انجمن اوليا و مربيان و ...

  2 ـ  بررسي و شناسايي معلمان ، مربيان و ديگر كاركنان مدرسه كه نياز به بازآموزي دارند و معرفي آنان به اداره متبوع جهت اقدام لازم

  3 ـ  كسب اطلاع دقيق و مستمر از ميزان پيشرفت امور تحصيلي دانش آموزان و همكاري و تبادل نظر با اوليا و دبيران آنان در اين زمينه

  4 ـ  انجام اقدامات لازم به منظور آرامش روحي دانش آموزان در هنگام امتحانات

  5 ـ  شركت فعال در دوره هاي كارآموزي و گردهمايي پرورشي ، آموزشي و اداري كه از طرف وزارت آموزش و پرورش و سازمان هاي مربوط تشكيل مي شود و استفاده از نتايج آن در بهبود امور آموزشي ، پرورشي و اداري مدرسه

  6 ـ  سعي در تزكيه و الگوسازي خويش براي دانش آموزان براساس موازين شرع مقدس اسلام

  7 ـ  بررسي مشكلات و نيازهاي ضروري مدرسه و تلاش در رفع آن با هماهنگي اداره آموزش و پرورش

  8 ـ  هماهنگي و تلاش در جهت بازديدهاي علمي ، فرهنگي و هنري

  9 ـ  ارائه برنامه ها و رهنمودهاي لازم به اوليا در ارتباط با نحوه غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان

  10 ـ  برنامه ريزي براي برگزاري ايام و مناسبت هاي ملي ، مذهبي و جهاني

  11 ـ  بررسي پيشينيه عملكرد تربيتي دانش آموزان

  12 ـ  ارائه الگوهاي مناسب به اوليا به منظور هدايت ، راهنمايي و جهت دهي آنان در زمينه هاي مختلف

  13 ـ برگزاري كلاس هاي آموزش خانواده به طور مفيد و مؤثر ( حول محور پرسش و پاسخ دو طرفه ) در زمينه تربيت فرزندان

  14 ـ  برنامه ريزي به منظور برگزاري كلاسهاي آموزش خانواده بطور مفيد و موثر ( حول محور پرسش و پاسخ ) در زمينه                    تربيت فرزندان  

  15 ـ  توجيه اوليا در زمينه اهميت تربيت فرزندان با استفاده از ابزارهاي حوزه فرهنگي و هنري

  16 ـ  تلاش در جهت كاهش اضطراب خانواده ها و افزايش امنيت فكري و رواني آنان

  17 ـ  برگزاري مسابقات علمي ، فرهنگي ، هنري و ورزشي

  18 ـ  استفاده از نظرات معلمان در خصوص فعاليت انجمن

  19 ـ  ميزان سعي و اهتمام جهت تشكيل كتابخانه پيوند

  20 ـ  بررسي و اتخاذ تصميم در مورد پيشنهادهاي ارائه شده از سوي شوراي معلمان ، شوراي دانش آموزي ، شوراي مدرسه و غيره

  21 ـ  تقدير از اوليايي كه فعاليت بيشتري دارند و معرفي آنان به مقامات بالاتر

  22 ـ برقراري ارتباطات بين اوليا و مربيان در جهت هم سويي آنها در جهت جلوگيري از ايجاد تعارضات در روح و روان دانش آموزان

  23 ـ  فراهم كردن زمينه ي لازم به منظور ارائه گزارش رابط هماهنگ كننده به اعضاي انجمن در مورد فعاليت هاي انجمن منطقه و ساير مدارس و انتقال تجربيات مفيد و سازنده براي بهبود كارها

  24 ـ  برنامه ريزي لازم به منظور بررسي وضعيت تحصيلي دانش آموزان از طريق داشتن جلسات مشترك اوليا و مربيان با يكديگر

    


  ادامه مطلب
  + نوشته شده در  ۸۸/۱۱/۲۱ساعت 1:38  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  نام - آدرس - و تلفن تعدادي از مدارس ابتدايي شهرستان

  نام - آدرس - و تلفن تعدادي از مدارس ابتدايي شهرستان

  آموزشگاه

  آدرس

  تلفن

  اميرالمومنين

  بيدگل فلكه معين آباد

  2723737

  شهيد تقوي شاد

  نوش اباد-روبروي بانك تجارت

  2822627

  شهيد خادمپور 2

  آران – ميدان طالقاني

  2722900

  شهيد دشتباني

  بيدگل – محله سلمقان – امامزاده محمد

  2723434

  شهيداشرفي اصفهاني

  آران خيابان عباس اباد

  2722625

  شهيد اشنويي

  نوش آباد- جنب قلعه

  2822377

  صباحي

  آران وبيدگل –خيابان معلم

  2722355

  بزودي بقيه مدارس در وبلاگ قرار مي گيرد

  + نوشته شده در  ۸۸/۰۹/۰۶ساعت 2:35  توسط سیدجعفرفاطمی نوش آبادی  | 

  مطالب قدیمی‌تر